گزارش تصویری| بیگانگان در اعماق تاریک زمین

به گزارش خبرگزاری وبگردی، در منطقه Clarion-Clipperton در اقیانوس آرام بین مکزیک و هاوایی، محققان جانوران دریایی حیواناتی را کشف کردند که بشر قبلاً هرگز آنها را ندیده است؛ موجوداتی که زندگی بسیار متفاوتی را در تاریکی دایمی پرتگاه سپری می کنند.

توماس دالگرن، بوم شناس دریایی از دانشگاه گوتنبرگ در سوید می گوید:« تا به امروز کمترین اکتشافات در این منطقه صورت گرفته است؛ تخمین زده می شود که از هر ده گونه جانوری که در اینجا زندگی می کنند، تنها یک مورد توسط علم توصیف شده است. این مکان یکی از معدود نقاطی است که محققان می توانند مانند قرن هجدهم در کشف گونه ها و اکوسیستم های جدید مشارکت داشته باشند.»

گزارش تصویری| بیگانگان در اعماق تاریکی
eerie glass sponge

eerie glass sponge ترجمه تحت الفظی آن اسفنج شیشه ای وهم آور است.

در عمق معینی از آب، اقیانوس به شدت با بشریت دشمن است. وزن آب فشارهای خرد کننده ایجاد می کند. نور خورشید نمی تواند تا این حد به داخل آب نفوذ کند، که منجر به تاریکی دایمی می شود و دمای آب بسیار پایین است و تنها چند درجه بالاتر از انجماد است. اما جایی که انسان ها نمی توانند قدم بگذارند، فناوری می تواند.

یک تیم بین المللی از محققان یک وسیله نقلیه از راه دور (ROV) را به اعماق بین 3500 تا 5500 متر فرستادند.

گزارش تصویری| بیگانگان در اعماق تاریکی
filter-feeding anemone

filter-feeding anemone که ترجمه تحت الفظی آن شقایق دریایی فیلتردار است.

آن پایین زندگی آسانی نیست. برای غذا، بیشتر ارگانیسم هایی که در کف دریا زندگی می کنند، به مواد آلی که از لایه های بالاتر اقیانوس می بارند، متکی هستند، پدیده ای که به نام برف دریایی شناخته می شود. در تصویر بالا filter-feeding anemone برای دریافت برف دریایی آماده شده است.

بنابراین، به نظر می رسد بیشتر زندگی در آنجا به فیلترها و خوراک دهنده های رسوب واگذار می شود؛ حیواناتی که می توانند از این ذخیره غذایی کم بیشترین استفاده را ببرند.

یکی از دیدنی ترین اکتشافات انجام شده در این سفر یک خیار دریایی شفاف به نام unicumber است که متعلق به خانواده Elpidiidae است.

گزارش تصویری| بیگانگان در اعماق تاریکی
unicumber

در تصویر بالا، که با استفاده از ROV گرفته شده است، دستگاه گوارش حیوان به وضوح قابل مشاهده است. این حیوان همچنین دارای یک دم بلند و غیر معمول است که احتمالاً برای شنا استفاده می شود.

دالگرن توضیح می دهد: «این خیارهای دریایی از بزرگترین حیواناتی بودند که در این سفر کشف شدند.»

گزارش تصویری| بیگانگان در اعماق تاریکی
Clarion-Clipperton Zone glass sponge

از دیگر جانوران دریایی که در این اکتشاف صورت گرفته پیدا شدند، می توان به delicate glass sponge، cup-shaped filter feeder، tanaid crustacean، ستارگان دریایی، مرجان ها و شقایق های دریایی اشاره کرد. گفتنی است که cup-shaped filter feeder بیشترین طول عمر را در بین جانورانی که تا به امروز بر روی زمین زندگی کرده اند داشته است و سن آن تا به امروز بیش از 15 هزار سال تخمین زده شده است.

خوک های دریایی یک نوع دیگر از جانوران دریایی هستند که در این اکتشاف یافت شده اند؛ آن ها از خانواده Elpidiidae هستند؛ چاق و پف کرده اند و اغلب صورتی هستند و روی پاهای کوچولو و دوست داشتنی حرکت می کنند.

گزارش تصویری| بیگانگان در اعماق تاریکی
The Barbie sea pig

دانشمندان سخت کار خواهند کرد تا در مورد همه این موجودات شگفت انگیز بیشتر بیاموزند، اما ما یک چیز را می دانیم؛ تنوع حیات در اعماق اقیانوس به توجه بیشتر و محافظت بیشتری نیاز دارد. منطقه Clarion-Clipperton Zone که توسط محققان کاوش شده است برای استخراج معادن در اعماق دریا استفاده می شود که می تواند تاثیر مخربی بر زیستگاه های دریایی داشته باشد.

کمبود غذا باعث می شود جانداران دور از هم زندگی کنند، اما غنای گونه ای در این منطقه به طرز شگفت انگیزی زیاد است. دالگرن می گوید:« ما شاهد سازگاری های تخصصی هیجان انگیز بسیاری در میان حیوانات این مناطق هستیم. ما باید درباره این محیط زیست بیشتر بدانیم تا بتوانیم از گونه های ساکن در اینجا محافظت کنیم. امروز 30 درصد از این مناطق دریایی محافظت شده در نظر گرفته می شوند و ما باید بدانیم که آیا برای حفظ اینگونه ها کافی است یا خیر.»

منبع: SCIENCE ALERT

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گزارش تصویری| بیگانگان در اعماق تاریک زمین" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گزارش تصویری| بیگانگان در اعماق تاریک زمین"، کلیک کنید.