کوسه ببری استفراغ کرد و طعمه خاردارش را بالا آورد

به گزارش خبرگزاری وبگردی،دقیقا مشخص نیست که کوسه های ببری از چه چیزی تغذیه می کنند؛ آن ها از پرندگان دریایی، سایر کوسه ها، انسان،ها، لاستیک ها، پلاک ها و حتی یک تلویزیون های کوچک یک گاز می گیرند.

اما یکی از این شکارچیان دریایی نمی توانست Tachyglossus aculeatus را کاملاً ببلعد.

کوسه ببری استفراغ کرد و طعمه خاردارش را بالا آورد

این حادثه در سواحل جزیره اورفیوس در شمال کویینزلند اتفاق افتاد. نیکلاس لوبیتز، زیست شناس دریایی از دانشگاه جیمز کوک استرالیا، لحظه حیرت انگیز کوسه 3 متری را که صبحانه خاردار خود را بالا می آورد، ثبت کرد.

شکار کوسه لحظه استفراغ نماد استرالیایی ها/ عکس

اکیدنه پوزه کوتاه با نام علمی Tachyglossus aculeatus پستانداری بومی استرالیا و گینه نو است. این حیوان دارای خارهای بلند و کلفتی است که در میان این خارها موهای کوتاهی نیز می روید. این حیوان سر کوچک و پوزه ای دراز دارد و مانند پلاتی پوس (نوک اردکی) تخم گذار است ولی به بچه های خود شیر می دهد.

لوبیتز گمان می کند که این استفراغ نتیجه ترکیبی از استرس و سوء هاضمه بوده است.

مشخص است که کوسه های ببری هر چیزی را خواهند خورد. آنها لاشخور هم هستند. لوبیتز می گوید:« من فیلم هایی را دیده ام که کوسه های ببری بدون دلیل سنگ می خورند.»

پژوهشگران در موقعیتی جداگانه در طول مدتی که در دریا بودند، کوسه عجیب وغریب دیگری را نیز مشاهده کردند. این بار یک کوسه ببری نیمی از فیل دریایی را بالا آورد.

به نظر می رسید که هر دو کوسه پس از بازگشت دوباره بهبود یافته اند و قبل از فرستاده شدن به دریا، به ردیاب های صوتی مجهز شدند.

منبع: SCIENCE ALERT

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کوسه ببری استفراغ کرد و طعمه خاردارش را بالا آورد" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کوسه ببری استفراغ کرد و طعمه خاردارش را بالا آورد"، کلیک کنید.