کاروان کوراش ایران با 3 طلا، 8 نقره و 4 برنز نایب قهرمان آسیا شد/ صعود یک پله ای ایران

کاروان کوراش ایران با 3 طلا، 8 نقره و 4 برنز نایب قهرمان آسیا شد/ صعود یک پله ای ایران

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری وبگردی، روز دوم از سیزدهمین دوره رقابت های کوراش قهرمانی آسیا، امروز (یکشنبه 20 خرداد) در سالن 12 هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی تهران به پایان رسید.

در پایان رقابت های امروز که در بخش مردان برگزار شد، ملی پوشان تیم کوراش ایران موفق به کسب یک طلا، پنج نقره و یک برنز شدند تا تیم ملی کشورمان به مقام نایب قهرمانی دست پیدا کند.

روز گذشته نیز تیم زنان ایران با 2 طلا، 3 نقره و 3 برنز به مقام نایب قهرمانی رسیده بود.

بدین ترتیب تیم ملی جمهوری اسلامی ایران در مجموع دو بخش زنان و مردان با 3 طلا، 8 نقره و 4 برنز نایب قهرمان شد. در رده بندی کلی تیم ازبکستان با 8 طلا، 5 نقره و یک برنز به مقام نخست رسید و چین تایپه با 2 طلا و 3 برنز در رده سوم ایستاد.

این عملکرد از سوی کاروان ایران در حالی به ثبت رسید که ایران در دوره قبلی این مسابقات که اردیبهشت 1402 در هانگژو برگزار شد، به مقام سوم رسیده بود.

در این دوره از مسابقات بیش از 200 ورزشکار، داور و مربی از 20 کشور شرکت داشتند. حیدر فرمان رییس فدراسیون جهانی کوراش و کمیل روزیف رییس کنفدراسیون آسیا نیز این رقابت ها را که طی دیروز و امروز برگزار شد، از نزدیک تماشا کردند. ضمن اینکه مریم کاظمی پور معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و سید محمدشروین اسبقیان معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش با حضور در سالن 12 هزار نفری، از نزدیک شاهد رقابت ها بودند.

نتایج اوزان مختلف در هر دو بخش مردان و زنان به شرح زیر است:

** مسابقات مردان:

* در وزن 60- کیلوگرم مهدی قره قاش در فینال برابر «مورودیل مورودیلو» از ازبکستان باخت و به مدال نقره بسنده کرد. در این وزن «سید هادی سادات» از افغانستان و «سردار بابامرادوف» از ترکمنستان به مدال برنز مشرک رسیدند.

* در وزن 66- کیلوگرم مجید وحید بریمانلو در دیدار نهایی به مصاف «اوتابک خسنوف» از ازبکستان رفت و با قبول شکست مقابل این کوراش کار نایب قهرمان شد و به مدال نقره دست یافت. در این وزن «دولت همراکولیف» از ترکمنستان و «میرالله غنی زاده» از افغانستان به طور مشترک سوم شدند.

* در وزن 73- کیلوگرم الیاس پاکدل در مبارزه نهایی مقابل «میرزاجمیل رمضانوف» از تاجیکستان با ضربه فنی (حلال) به پیروزی رسید و تنها مدال طلای تیم کوراش مردان ایران را به ارمغان آورد. در این وزن «جمشید یولدوشف» از ازبکستان و «مِکان پاردابایف» از ترکمنستان به مدال برنز مشترک دست یافتند.

* در وزن 81- کیلوگرم رامین احمدزاده در دیدار نهایی به مصاف «ارسلونبک توجیف» از ازبکستان رفت و با شکست مقابل این کوراش کار به مدال نقره و عنوان نایب قهرمانی رسید. در این وزن «رحمتولوبک فرهادوف» از تاجیکستان و «دایانچ اومیروف» از ترکمنستان به طور مشترک بر سکوی سوم ایستادند.

* در وزن 90- کیلوگرم امید تیزتک در فینال به «عمر بوزوروف» از ازبکستان باخت و صاحب مدال نقره شد. در این وزن «عمر رسولُف» از تاجیکستان و «ایلهام کمالوف» از ترکمنستان به مدال برنز مشترک رسیدند.

* در وزن 100- کیلوگرم مسعود قوی بازو در فینال برابر «شرموخمد جاندریف» از ازبکستان قرار گرفت و با شکست مقابل این کوراش کار به مدال نقره بسنده کرد. در این وزن «فردوس نسیموف» از تاجیکستان و «ایشینمیرات آتایف» از ترکمنستان سوم شدند.

* در وزن 100+ کیلوگرم علیرضا نیک سرشت در مرحله نیمه نهایی با شکست مقابل «شاکارممد میرممدوف» از تاجیکستان از صعود به فینال باز ماند و به مدال برنز مشترک در کنار «علی الزیباری» از عراق دست یافت. در این وزن «شاکارممد میرممدوف» از تاجیکستان طلا گرفت و ««محمدکریم خرموف» از ازبکستان به مدال نقره رسید.

رده بندی تیمی:

1- ازبکستان 5 طلا، یک نقره و یک برنز

2- ایران یک طلا، 5 نقره و یک برنز

3- تاجیکستان یک طلا، یک نقره و 3 برنز

4- ترکمنستان 6 برنز

5- افغانستان 2 برنز

6- عراق یک برنز

** مسابقات زنان:

* در فینال وزن 48- کیلوگرم فایزه ابراهیمی از ایران در کنار «هوی تینگ هسو» از چین تایپه به مقام سوم مشترک رسید. در این وزن «آیشیرین حیدرووا» از ترکمنستان قهرمان شد و «سیمران سیمران» از هند به مدال نقره دست یافت.

* در وزن 52- کیلوگرم آرزو سلیمی ملی پوش کشورمان با شکست در فینال مقابل «خیلولا اورتیکبویوا» از ازبکستان به مدال نقره بسنده کرد. در این وزن «روزیمنلی میمانووا» از ترکمنستان و «پوجا مالیک» از هند در رده سوم مشترک رسیدند و برنز گرفتند.

* در وزن 57- کیلوگرم طاهره آذرپیوند در مبارزه فینال به مصاف «ایبوداکخون آگوجونووا» از ازبکستان رفت و برابر این حریف نیز پیروز شد تا مدال طلای این وزن را به خود اختصاص بدهد. در این وزن «پین، چون وانگ» از چین تایپه و «هیون سیو هونگ» از کره جنوبی رتبه سوم مشترک را به خود اختصاص دادند و صاحب مدال برنز شدند.

* در وزن 63- کیلوگرم که مسابقات به صورت دوره ای برگزار شد، پردیس عیدی وندی با 2 برد و 2 باخت و همراه با «مانپریت رانی» از هند به مدال برنز مشترک دست یافت. در این وزن «وان تینگ لی» از چین تایپه قهرمان شد و «کومیلا کاخورووا» از ازبکستان به مدال نقره رسید.

* در وزن 70 – کیلوگرم ریحانه گیلانی ملی پوش کشورمان در دیدار نهایی به مصاف «شهنوزا بوزورووا» از ازبکستان رفت و با شکست مقابل این کوراش کار به مدال نقره رسید. در این وزن از «چیا لینگ لیو» از چین تایپه و «نورانا هزرتووا» از ترکمنستان به مقام سوم مشترک دست یافتند.

* در وزن 78- کیلوگرم که مسابقات به صورت دوره ای برگزار شد، صبا کرمعلی در کنار «سابینا کادیرووا» از ترکمنستان به مدال برنز دست یافت. در این وزن «یی ین چایو» از چین تایپه قهرمان شد و «فیلورا ارگاشووا» از ازبکستان مدال نقره بر گردان آویخت.

* در وزن 87- کیلوگرم که رقابت ها به صورت دوره ای انجام شد، هانیه وحدانی در رده دوم ایستاد و مدال آور نقره برای ایران شد. در این وزن «پوکیزاخون کمولدینووا» از ازبکستان به مدال طلا دست یافت، هانیه وحدانی نقره گرفت و «پارگاتی پارگاتی» از هند به همراه «نورسلطان ارنیازووا» از ترکمنستان صاحب مدال برنز شدند.

* در وزن 87+ فاطمه برمکی ملی پوش ایران با کسب سه پیروزی، به مقام قهرمانی رسید و صاحب مدال طلا شد. در این وزن «یولدوز موخامادیووا» از ازبکستان به مدال نقره رسید و «سامریتی سامریتی» از هند و «حمیده نیکی» از تیم پناهجویان به مدال برنز بسنده کردند.

رده بندی تیمی:

1- ازبکستان 3 طلا، 4 نقره، مجموع 7 مدال

2- ایران 2 طلا، 3 نقره و 3 برنز، مجموع 8 مدال

3- چین تایپه 2 طلا و 3 برنز، مجموع 5 مدال

4- ترکمنستان یک طلا و 4 برنز، مجموع 5 مدال

5- هند یک نقره و 4 برنز، مجموع 5 مدال

6- کره جنوبی یک برنز، مجموع یک مدال

7- تیم پناهجویان یک برنز، مجموع یک مدال

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کاروان کوراش ایران با 3 طلا، 8 نقره و 4 برنز نایب قهرمان آسیا شد/ صعود یک پله ای ایران" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کاروان کوراش ایران با 3 طلا، 8 نقره و 4 برنز نایب قهرمان آسیا شد/ صعود یک پله ای ایران"، کلیک کنید.