چرا خبر ارتحال حضرت امام با تاخیر منتشر شد؟

چرا خبر ارتحال حضرت امام با تاخیر منتشر شد؟

به گزارش خبرگزاری وبگردی، آیت الله هاشمی رفسنجانی در روزنوشت های شنبه 13 خرداد 68 خود درباره ی وخامت وضعیت جسمانی و در نهایت ارتحال حضرت امام این طور نوشته است:

… به دفترم رفتم. ساعت سه بعدازظهر احمد آقا تلفنی اطلاع داد که حال امام وخیم شده و خواست با سایر روسای قوا سریعا به جماران برویم. در نتیجه جلسه عملا تشکیل نشد و خومان را با عجله به جماران رساندیم.

لحظات آخر تنفس طبیعی بود. امام به زحمت نفس می کشیدند. فقط یک بار چشم باز کردند و بستند و این آخرین نگاه شان بود. دکترها با عجله قلب را با ماساژ و شوک برقی و باتری و ریه را با تنفس مصنوعی به کار انداختند. تا ساعت ده و بیست دقیقه ی شب ایشان را به این صورت نگاه داشتند ولی دیگر مغز کار نمی کرد. فقط یک بار اطلاع دادندکه تنفس طبیعی شده ولی زود این وضع تمام شد.

در این فاصله درباره ی کیفیت اعلان خبر و برنامه های اداره ی کشور و انتخاب رهبری و… مشاوره شد. در جبهه با آقای [محسن] رضایی تماس گرفتیم و دستور آمادگی کامل دادم. هلیکوپتر و هواپیما خواست. دستور ارسال داریم.

با تلفن اعضای [مجلس] خبرگان را احضار کردیم که تا فردا صبح خودشان را به تهران برسانند. قرار شد اعلان فوت را به پس فردا موکول کنیم؛ یعنی پس از انتخاب رهبر و برگشت نمایندگان خبرگان به شهرها. با اعلان مراسم امام شیون از داخل خانه و بیمارستان و سپس بیرون خانه بلند شد. حضار را دعوت به صبر کردم و برنامه را برای آن ها توضیح دادم. پذیرفتند و آرام گرفتند و قرار شد به عنوان دعای توسل گریه کنند. صبر خانم های بیت برای ما جالب بود.

تا ساعت دوازده شب برای تنظیم برنامه ها ماندیم. به خانه آمدم و با استفاده از قرص آرام بخش خوابیدم. عفت و محسن فهمیده بودند، چون در بیمارستان بودند اما بقیه ی اعضای خانه نمی دانستند.

25957

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چرا خبر ارتحال حضرت امام با تاخیر منتشر شد؟" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چرا خبر ارتحال حضرت امام با تاخیر منتشر شد؟"، کلیک کنید.