پیش بینی قیمت دلار ۱۴ تیر ۱۴۰۳ / فتیله دلار در انتظار نتیجه انتخابات پایین آمد

پیش بینی قیمت دلار ۱۴ تیر ۱۴۰۳ / فتیله دلار در انتظار نتیجه انتخابات پایین آمد

به گزارش وبگردی ،قیمت دلار در پنجمین روز هفته نوسان کاهشی داشت و به کف کریدور ششم برگشت. این اسکناس روز چهارشنبه در نیمه پله پنجم و در کف کریدور ششم بسته شد.

تجارت نیوز در خبری نوشت:کارشناسان اقتصادی معتقدند قیمت درهم بر افزایش قیمت دلار اثر گذاشته و یکی از دلایل صعود اسکناس آمریکایی به حساب می‌آید. آنها می‌گویند انتخابات ریاست جمهوری و چشم‌انداز کلان دو نامزد انتخاباتی بسیار به بازار جهت داده است.

پیش بینی قیمت دلار

تحلیلگران اقتصادی معتقدند ریتم معاملاتی در روزهای اخیر نشان‌دهنده رشد انتظارات تورمی از دیدگاه سرمایه‌گذاران است و روز شنبه را روز مهمی برای تعیین تکلیف بازارهای مالی می‌دانند.

با توجه به دیدگاه‌های اشاره شده به نظر می‌رسد اظهارات نامزدهای انتخاباتی و مناظرات روزهای اخیر آنها، کاتالیزور بازارهای مالی به ویژه دلار بوده است و در یک رگرسیون ساده و خطی ضریب همبستگی مثبتی از خود نشان می‌دهد.

تحلیلگران اقتصادی هر چند ضعیف اما احتمال برگشت موقت قیمت دلار به کریدور ۵۰ هزار تومانی را می‌دهند. به اعتقاد آنها این برگشت قیمت، اصلاح موقتی است و ماندگاری قیمت در کریدور ۵۰ هزار تومان توجیه اقتصادی ندارد.

تتر با دلار تراز شد

قیمت درهم روز چهارشنبه روی رقم ۱۶ هزار و ۵۱۴ تومانی ایستاد و نسبت به روز سه‌شنبه ۴۰۰ تومان افت داشت. قیمت تتر روی رقم ۶۱ هزار ۶۵۰ تومانی ایستاد و کاهش ۳۰۰ تومانی داشت.

پوند با کاهش هزار تومانی روی قیمت ۷۷ هزار و ۲۲۰ تومانی معامله شد و یورو نیز با افت ۶۰۰ تومانی روی رقم ۶۵ هزار و ۴۵۰ تومانی ایستاد.

گفتنی است اسکناس دلار روز سه‌شنبه با رقم ۴۶ هزار و ۱۶۷ تومان و حواله دلار نیز با رقم ۴۳ هزار و ۱۰۶ تومانی عرضه شد و تغییر قیمت نداشت.

۲۱۷

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش بینی قیمت دلار ۱۴ تیر ۱۴۰۳ / فتیله دلار در انتظار نتیجه انتخابات پایین آمد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش بینی قیمت دلار ۱۴ تیر ۱۴۰۳ / فتیله دلار در انتظار نتیجه انتخابات پایین آمد"، کلیک کنید.