پایان عملیات انتقال حجاج ایرانی به عربستان با ورود بیش از 85700 زایر

پایان عملیات انتقال حجاج ایرانی به عربستان با ورود بیش از 85700 زایر

عملیات اعزام زایران ایرانی به عربستان با ورود بیش از 85 هزارو 700 زایر به دو فرودگاه جده و مدینه پایان یافت.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری وبگردی، با انتقال 13 کاروان از زایران ایرانی به فرودگاه جده، به تعداد 1834 نفر عملیات رفت و اعزام حجاج و عوامل ایرانی به سرزمین وحی دیشب (دوشنبه 21 خرداد) پایان یافت.

بر اساس اطلاعیه ستاد مکه، با انجام 8 پرواز روز گذشته از کشورمان در مجموع 159 پرواز به فرودگاه جده و 220  پرواز به فرودگاه مدینه  انجام شد و در مجموع بیش از 85 هزارو 700 زایر از طریق این دو فرودگاه به  عربستان انتقال یافتند و در حال حاضر در سرزمین وحی حضور دارند.

نخستین پرواز زایران ایرانی بامداد 24 اردیبهشت ماه از ترمینال سلام فرودگاه امام خمینی (ره) به مقصد مدینه منوره انجام گرفت و در مدت 30 روز عملیات رفت جمعا با انجام 379 پرواز به مقصد کشورعربستان انجام شد.

این گزارش حاکیست، در حال حاضر فقط 14 کاروان در مدینه به تعداد 1900 نفر حضور دارند که تا پایان وقت امروز از مدینه خارج و در مسجد شجره محرم شده و به مکه مکرمه انتقال می یابند تا روز جمعه آینده راهی مشاعر مقدسه شوند.  

بر اساس این اطلاعیه، تعداد زایران حاضر در مکه 83 هزارو 831 زایر در قالب 609 کاروان است.

به گفته غلامرضا رضایی معاون سازمان حج و زیارت، عملیات بازگشت زایران ایرانی به کشور از روز 15 ذی الحجه (یکم تیر) و از دو مسیر فرودگاه مدینه و جده آغاز خواهد شد، و خروج شماری از زایران به سمت ایران با انتقال از  مکه به فرودگاه مدینه به صورت ترانزیت خواهد بود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پایان عملیات انتقال حجاج ایرانی به عربستان با ورود بیش از 85700 زایر" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پایان عملیات انتقال حجاج ایرانی به عربستان با ورود بیش از 85700 زایر"، کلیک کنید.