واکنش وزارت علوم به خبر هک سایت این وزارتخانه

واکنش وزارت علوم به خبر هک سایت این وزارتخانه

آفتاب نیوز :

در پی انتشار خبر هایی مبنی بر هک سایت وزارت علوم در صبح امروز شنبه 19 خردادماه محمدهادی زاهدی، مدیر فناوری اطلاعات و امنیت مجازی وزارت علوم در گفتگو با وبگردی، ضمن تکذیب این خبر تاکید کرد: خبر هک سایت وزارت علوم مربوط به اتفاق گذشته بود و تا به این لحظه ما مشکلی در سایت این وزارتخانه مشاهده نکردیم و اخبار مرتبط با این موضوع تکذیب می شود.

وی در ادامه تصریح کرد: ما سال گذشته روز اول مهرماه در سایت وزارت علوم با حمله سایبری مواجه شدیم. در واقع این اتفاق در روز وبگردی یعنی شنبه روی داد که روز بعد آن یعنی یکشنبه تعطیل رسمی بود. در نتیجه ما توانستیم سامانه های خود را از دسترس خارج کردیم تا تمامی این سامانه ها اسکن شوند و مجدد این سامانه ها روز دوشنبه آن هفته فعال شد و خوشبختانه تا به امروز با هیچ مشکل و آسیبی مواجه نشدیم.

مدیر فناوری اطلاعات و امنیت مجازی وزارت علوم در خصوص میزان امنیت سامانه های وزارت علوم و دانشگاه ها نیز تاکید کرد: ما به هیچ عنوان نمی توانیم میزان امنیت را صد در صد تضمین کنیم؛ چرا که در امنیت سابیری همواره هکر ها ترفند های جدیدی دارند؛ اما تمامی استاندار های تضمین شده سایر کشور ها را سعی کردیم رعایت کنیم.

زاهدی اظهار کرد: خوشبختانه در حمله سال گذشته به سایت وزارت علوم هیچ اطلاعات و داده ای از سامانه ها و سروری های ما خارج نشد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واکنش وزارت علوم به خبر هک سایت این وزارتخانه" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واکنش وزارت علوم به خبر هک سایت این وزارتخانه"، کلیک کنید.