همه مقدمات لازم برای سرمایه‌گذاری در هرمزگان فراهم است – خبرگزاری وبگردی | اخبار ایران و جهان

همه مقدمات لازم برای سرمایه‌گذاری در هرمزگان فراهم است - خبرگزاری وبگردی | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری وبگردی، عادل شهرزاد با اشاره به تهیه سند راهبردی سرمایه‌گذاری هرمزگان، گفت: این سند اولین سند جامع و مرجع در سرمایه گذاری است که به منظور احصا و شناسایی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری، شناسایی ظرفیت‌های جغرافیایی استان جهت توسعه سرمایه‌گذاری، تعیین و دسته بندی اولویت‌ها متناسب با موقعیت‌های جغرافیایی (محدوده‌های صنعتی و معدنی، محدوده‌های کشاورزی و شیلاتی، مناطق غیر برخوردار، نوار ساحلی، جزایر)، انطباق سند با اسناد بالادستی (آمایش سرزمین، مدیریت یکپارچه نوار ساحلی، سند توسعه مکران)، طبقه بندی سرمایه گذاری ها به چهار دسته شامل راهبردی، بزرگ مقیاس، اولویت دار و عمومی بر اساس مزیت‌ها، نیازها و استعدادهای استان و تخصیص مشوق‌های متناسب با اهمیت هر دسته و طبقه تهیه شده است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های سرمایه گذاری در هرمزگان، خاطرنشان کرد: هرمزگان دارای بهترین موقعیت برای سرمایه گذاری داخلی و خارجی است و اعلام می‌کنیم که همه مقدمات لازم برای سرمایه‌گذاری در این منطقه فراهم است.

شهرزاد به ظرفیت‌های حمل و نقل استان اشاره کرد و افزود: ظرفیت بندر، راه آهن و زیر ساخت‌های حمل و نقل استان فرصت خوبی برای سرمایه گذاری در هرمزگان است که علاوه بر آن سواحل ۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتری هرمزگان از پارسیان تا جاسک و جزایر چهارده گانه استان، سراسر مستعد سرمایه گذاری است و این فرصت طلایی را نباید از دست داد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان، با اشاره به اطلس سرمایه گذاری در هرمزگان، بیان کرد: تهیه این اطلس (نقشه) در ۲ فاز اجرا خواهد شد که فاز نخست آن جمع آوری لایه‌های اطلاعاتی اراضی ملی و پهنه‌های قابل واگذاری، احصا و بارگذاری داده‌ها و اطلاعات مربوط به حریم‌ها و زیر ساخت‌ها است.

وی با اشاره به فاز دوم اطلس سرمایه گذاری استان هرمزگان گفت: فاز دوم این اطلس پس از اتصال ۲۱ دستگاه اجرایی به سامانه مربوط، با شناسایی و بارگذاری ۴۱۵ لایه اطلاعاتی (مربوط به فاز دوم) در سامانه به پایان خواهد رسید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "همه مقدمات لازم برای سرمایه‌گذاری در هرمزگان فراهم است – خبرگزاری وبگردی | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "همه مقدمات لازم برای سرمایه‌گذاری در هرمزگان فراهم است – خبرگزاری وبگردی | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.