قیمت طلا افزایش یافت

قیمت طلا افزایش یافت

آفتاب نیوز :

به گزارش رویترز، قیمت طلا در روز جمعه افزایش یافته و در آستانه اولین افزایش هفتگی طی یک ماه گذشته قرار دارد. اطلاعات اقتصادی آمریکا حاکی از کاهش فشار قیمت هاست که خوشبینی نسبت به پایین آمدن نرخ بهره فدرال رزرو را افزایش می دهد.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.9 درصد افزایش به 2308 دلار و 64 سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش 0.16 درصدی به 2321 دلار و 80 سنت رسیده است.

تحلیلگران عقیده دارند نتیجه اجلاس دو روزه فدرال رزرو آمریکا باعث بی ثباتی در بازار طلا شده است. بهترین شرایط برای طلا ادامه تورم پایین است. چون باعث کاهش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا و در نتیجه افزایش تقاضا برای طلا می شود.

اطلاعات اقتصادی آمریکا که در روز پنجشنبه منتشر شد نشان داد شاخص قیمت تولیدکننده در این کشور به طرز غیر منتظره ای در ماه مه کاهش یافته که نشانه دیگری از روند نزولی تورم به دنبال اوج گرفتن آن در سه ماهه اول سال جاری میلادی است.

بانک مرکزی آمریکا اعلام کرده نرخ بهره را برای مدت طولانی تری در همین سطح بالا حفظ می کند و احتمالاً اولین بار آن را در ماه دسامبر پایین می آورد.

اما تاجران با توجه به پایین آمدن نرخ تورم در آمریکا، 67 درصد احتمال می دهند روند کاهش نرخ بهره از ماه سپتامبر آغاز شود.

نرخ پایین بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را کاهش داده و تمایل برای خرید آن را افزایش می دهد.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با 0.07 درصد کاهش به 29 دلار و 5 سنت رسید و پلاتین با یک افزایش 0.66 درصدی 959 دلار و 10 سنت معامله می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قیمت طلا افزایش یافت" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قیمت طلا افزایش یافت"، کلیک کنید.