ضرورت مقابله با تخلفات سزارین های تقویمی/ الزام ثبت تمام موالید سوم خرداد در بیمارستان ها

ضرورت مقابله با تخلفات سزارین های تقویمی/ الزام ثبت تمام موالید سوم خرداد در بیمارستان ها

معاون درمان وزارت بهداشت در بخشنامه ای به دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی کشور ضمن تاکید بر ضرورت مقابله با تخلفات سزارین های تقویمی، اعلام کرد: ثبت کلیه موالید در 24 ساعت تاریخ سوم خرداد 1403 در کلیه بیمارستان ها الزامی است.

به گزارش وبگردی، در بخشنامه معاونت درمان وزارت بهداشت آمده است: «با توجه به این که مقرر است عملکرد بیمارستان ها و پزشکان در اجرای بخشنامه های ابلاغی و خواستگاه خانواده ها در امر سزارین غیرضرور تقویمی و تبعات ناخواسته تحمیلی به حوزه سلامت مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد، ضروری است برنامه ریزی به منظور حضور تمام وقت کارشناس نظارت در اتاق عمل بیمارستان های دارای بلوک زایمان دارای افزایش آماری سزارین به منظور ثبت موالید مطابق با جدول مذکور انجام شود.»

در این بخشنامه ضمن الزام ثبت کلیه موالید در 24 ساعت تاریخ سوم خرداد 1403 در کلیه بیمارستان ها، بر گزارش هرگونه تحمیل شرایط غیرعادی به اتاق های عمل از جمله کنسلی سایر عمل های جراحی، فراخوان های نیروی انسانی، اشغال تخت های NICU و نیاز به تخت های مازاد، افزایش درخواست و نیاز به فرآورده های خونی، عوارض ناخواسته و مرگ و میر مادر و نوزاد، تصریح شده است.

پایان خبر وبگردی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ضرورت مقابله با تخلفات سزارین های تقویمی/ الزام ثبت تمام موالید سوم خرداد در بیمارستان ها" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ضرورت مقابله با تخلفات سزارین های تقویمی/ الزام ثبت تمام موالید سوم خرداد در بیمارستان ها"، کلیک کنید.