شناسایی شیوه های نوین مبارزه با جعل اسناد هویتی

شناسایی شیوه های نوین مبارزه با جعل اسناد هویتی

آفتاب نیوز :

سردار محمد قنبری رییس پلیس آگاهی فراجا گفت: یکی از بخش های مهم پلیس آگاهی که پرونده های خاص، مهم و پیچیده در حوزه های مختلف به آن محول می شود معاونت عملیات ویژه می باشد که کارآگاهان در این بخش با تلاش شبانه روزی اقدامات مثمر ثمری را داشته اند.

وی با اشاره به اقدامات مهم اخیر در این حوزه همچون انهدام باند سارقان مسلح و سند نمره کار و قاچاقچیان قطعات خودرو های لوکس، پرونده بین المللی انهدام شبکه جعل اسناد تحصیلی و مدارک دانشگاهی، کلاهبرداری و اخاذی 65 میلیون یوروی، دستگیری باند اخلالگران نظام اقتصادی با دریافت حواله ارزی معادل یک هزار میلیارد ریال، انهدام یکی از بزرگترین باند ها و شبکه های جعل اسناد ملکی و رسمی به ارزش 1000 میلیارد ریال، پرونده کلاهبرداری و فروش مال غیر از طریق جعل اسناد شرکت های خصوصی به رقمی بالغ بر یک هزار میلیارد تومان و … افزود: برخورد قاطع و سریع با اینگونه جرایم و همچنین اقدامات پیشگیرانه با جدیت در دستور کار می باشد.

رییس پلیس آگاهی فراجا تصریح کرد: افزایش 18 درصدی ارجاع پرونده ها، 10 درصدی کشفیات و 16 درصدی دستگیری از اقدامات موثر ادارات عملیات ویژه در استان های سراسر کشور در سال گذشته می باشد که عمدتاً در بحث انهدام باند های سرقت احشام، منزل، خودرو و محموله است.

وی گفت: پلیس آگاهی از ابتدای سال طرح های ضربتی را در سراسر کشور طراحی کرده که تمامی ادارات آگاهی در راستای خشکاندن قاطع ریشه جرم و مرتکبان آن ماموریت هایی را انجام داده و تا پایان سال نیز با همین رویکرد عملیات های دیگری پیش بینی شده و در دستور کار قرار دارد.

سردار قنبری با بیان اینکه پلیس آگاهی اقدامات موثری را در زمینه پیشگیری و همچنین تعامل با دستگاه های مختلف برای از بین بردن جرم جعل اسناد و مدارک رسمی و هویتی انجام داده است، گفت: شناسایی شیوه های نوین مبارزه با جعل اسناد هویتی از جمله آموزش های مهم کارآگاهان است.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از 80 درصد پرونده های جعل در کشور توسط کاراگاهان کشف می شود، گفت: طرح هایی در برخورد با جاعلان مدارک هویتی و تحصیلی در سراسر کشور برگزار و نیز با جدیت استمرار و همچنین در این زمینه با مراجع قضایی تعامل و هماهنگی هایی انجام شده است.

وی بر سرعت در پیگیری و پی جویی کشف جرایم با استفاده از روش های علمی تاکید کرد و گفت: بکارگیری تجهیزات نوین یکی از رویکرد های مهم پلیس آگاهی در دستیابی به اهداف پیش بینی شده خود است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شناسایی شیوه های نوین مبارزه با جعل اسناد هویتی" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شناسایی شیوه های نوین مبارزه با جعل اسناد هویتی"، کلیک کنید.