شاخص هوای اصفهان در 6 منطقه بر مدار نارنجی است – خبرگزاری وبگردی | اخبار ایران و جهان

شاخص هوای اصفهان در 6 منطقه بر مدار نارنجی است - خبرگزاری وبگردی | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار وبگردی، شاخص کیفی هوای کلان شهر اصفهان بر اساس داده های 15 ایستگاه سنجش فعال در 24 ساعت منتهی به ساعت 10 صبح پنجشنبه دهم خرداد با میانگین 96 وضعیت قابل قبول را نشان می دهد.

بر اساس داده های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان شهر امروز در ساعت انتشار این گزارش در ایستگاه خیابان 25 آبان با عدد 79، پارک زمزم 62، دانشگاه صنعتی 97، خیابان زینبیه 70، سپاهان شهر 67، خیابان فیض 81، خیابان فرشادی 83، بولوار کاوه 74، خیابان میرزا طاهر 98 AQI در وضعیت زرد و قابل قبول است.

شاخص هوای اصفهان همچنین در ایستگاه خیابان احمدآباد با عدد 127، میدان انقلاب 138، بزرگراه خرازی 125، رهنان 107، کردآباد 128 و ولدان (ایستگاه ورزشگاه میثاق) 106 AQI وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه های حساس (سالمندان، افراد دارای بیماری های تنفسی و قلبی، زنان باردار و کودکان کمتر از پنج سال) را نشان می دهد.

امروز شاخص هوا در خمینی شهر با میانگین 97، مبارکه با میانگین 75 AQI وضعیت قابل قبول و در سجزی با 168 AQI ناسالم برای عموم شهروندان و شاهین شهر با 48 AQI پاک ثبت شد. ایستگاه سنجش آلودگی هوای زرین شهر، نجف آباد، کاشان، قهجاورستان و منطقه صنعتی دولت آباد قطع است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا 50 هوای پاک، 51 تا 100 هوای سالم، 101 تا 150 ناسالم برای گروه های حساس، 151 تا 200 ناسالم برای عموم، 201 تا 300 بسیار ناسالم و 301 تا 500 خطرناک است.

این شاخص به طور معمول برای پنج آلاینده هوا شامل مونوکسیدکربن (CO) ، اُزن (O3)، دی اکسید نیتروژن (NO2)، دی اکسید گوگرد (SO2) و ذرات معلق زیر 2.5 میکرون (PM2.5) اندازه گیری و به طور روزانه در ایستگاه های پایش هوا، ثبت می شود.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از 10 میکرومتر و ذرات کوچک تر از 2.5 میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شاخص هوای اصفهان در 6 منطقه بر مدار نارنجی است – خبرگزاری وبگردی | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شاخص هوای اصفهان در 6 منطقه بر مدار نارنجی است – خبرگزاری وبگردی | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.