سیگنال مهم چین به بازار نفت/چه اتفاقی در راه است؟

سیگنال مهم چین به بازار نفت/چه اتفاقی در راه است؟

به گزارش خبرگزاری وبگردی، در نسخه 2024 گزارش «چشم انداز انرژی 2060 چین» که بزرگترین پالایشگاه جهان در روز چهارشنبه منتشر کرد، شرکت نفت و شیمیایی چین (سینوپک) انتظار دارد تقاضای چین برای نفت، قبل از سال 2027 به اوج خود برسد.

وبگردی نوشت: سینوپک در گزارش چشم انداز قبلی خود در سال 2023، اعلام کرده بود که انتظار می رود مصرف نفت چین در اواخر دهه جاری، بین سال های 2026 تا 2030، به دلیل تسریع بکارگیری خودروهای برقی، به اوج خود برسد.

این شرکت چینی در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد: مصرف زغال سنگ چین که امنیت انرژی این کشور را تضمین می کند، در حدود سال 2025 رشد نخواهد کرد.

طبق گزارش سینوپک، مصرف گاز طبیعی چین، رو به رشد است و پیش بینی می شود تا سال 2040 به اوج خود برسد.

این غول پالایشگاهی و پتروشیمی در جدیدترین گزارش چشم انداز خود پیش بینی کرد انرژی غیرفسیلی تا حدود سال 2045، بر کل عرضه انرژی چین سلطه خواهد یافت.

همزمان با چشم انداز انرژی، سینوپک، گزارش چشم انداز صنعت انرژی هیدروژنی چین را منتشر کرد که پیش بینی می کند تا سال 2060، مصرف انرژی هیدروژن چین، به 86 میلیون تن برسد و صنعتی به ارزش 635 میلیارد دلار (4.6 تریلیون یوان چین) ایجاد کند. سینوپک اعلام کرد سوخت غیرفسیلی به عنوان منبع انرژی مورد استفاده برای تولید هیدروژن، تا آن زمان به 93 درصد افزایش خواهد یافت و انرژی خورشیدی و بادی، در دو سوم تولید هیدروژن سهیم خواهند بود.

شرکت مشاوره DNV ماه گذشته در گزارشی جداگانه درباره چشم انداز گذار انرژی چین، پیش بینی کرد مصرف نفت چین در سال 2027، به اوج خود خواهد رسید، اما به دلیل ادامه استفاده از نفت در پتروشیمی، هواپیمایی و کشتیرانی، مصرف نفت این کشور تا سال 2050، نسبت به اوج خود در سال 2027 به نصف کاهش خواهد یافت. این شرکت اعلام کرد تقاضای چین برای گاز طبیعی در دهه 2030، به اوج خود می رسد و در اواسط قرن به سطح امروزی برمی گردد.

در سال 2050، چین 84 درصد از مصرف نفت خود را از طریق واردات تامین خواهد کرد. مصرف گاز طبیعی همچنان بالا خواهد ماند و مصرف سال 2050، کمتر از سطح 2023 است و 58 درصد آن از محل واردات است.

بر اساس گزارش اویل پرایس، شرکت DNV  پیش بینی کرد به طور کلی، سبد نیروی چین از 30 درصد انرژی های تجدیدپذیر کنونی، به 88 درصد تا سال 2050 تغییر خواهد کرد، زیرا دومین اقتصاد بزرگ جهان با ساخت و صادرات بی رقیب فناوری های تجدیدپذیر،   موقعیت خود را به عنوان «پیشرو در انرژی سبز جهان» گسترش خواهد داد.

223223

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سیگنال مهم چین به بازار نفت/چه اتفاقی در راه است؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سیگنال مهم چین به بازار نفت/چه اتفاقی در راه است؟"، کلیک کنید.