سامانه معرفی محصولات دانش بنیان کشاورزی رونمایی شد

سامانه معرفی محصولات دانش بنیان کشاورزی رونمایی شد

در حاشیه نمایشگاه آبادیران از سامانه معرفی محصولات و شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه کشاورزی رونمایی شد.

به گزارش وبگردی، محسن برگستانی، دبیر علمی و فنی و توسعه بازار برنامه ملی آبادیران، پیاده سازی این سامانه را در راستای توسعه بازار شرکت های دانش بنیان عنوان کرد و گفت: از این رو در دومین نمایشگاه آبادایران تصمیم به راه اندازی سامانه ای برای معرفی شرکت های دانش بنیانی شد که در حوزه کشاورزی فعالیت می کنند. 

وی گفت: این سامانه شرکت های فعال در بخش کشاورزی در حوزه های کود، بذر، مدیریت آفات، مدیریت خاک، بحث ماشین آلات، کاشت، داشت و برداشت را معرفی می کند.

برگستانی خاطرنشان کرد: کاربر زمانی که وارد این سامانه می شود، با کلیک کردن بر روی هر یک از حوزه ها تصویر و شماتیکی از یک مزرعه را مشاهده می کند که در این مزرعه همه ابزارآلات و سخت افزارهای مربوط به زمین کشاورزی قابل رویت است. 

وی ادامه داد: کاربر در این سامانه بر روی هر کدام از محصولات که کلیک کند، اطلاعات مربوط به آن محصول را مشاهده می کند. این اطلاعات شامل کارایی محصول، کاربرد محصول و شرکت های دانش بنیانی است که در این حوزه فعال هستند.

برگستانی گفت: محصولی که امروز در نمایشگاه آبادیران رونمایی شد، نسخه اولیه این محصول است که در حال آپدیت و به روز رسانی است؛ ضمن آنکه محصول به صورت آفلاین ارایه شده است، اما در آینده نزدیک کامل تر خواهد شد و شرکت های بیشتری به این سامانه اضافه خواهند شد.

وی گفت: نزدیک به 300 شرکت دانش بنیان در این سامانه هستند که در حوزه های مختلف فعالیت می کنند و کاربرانی که قصد استفاده از توانمندی ها و محصولات موجود در سامانه را داشته باشند، می توانند درخواست خود را ثبت کنند. 

برگستانی گفت: در آینده نزدیک سامانه گلخانه هوشمند نیز که امروز در دست طراحی هست، به مجموعه بازار سایت آبادیران اضافه خواهد شد.

پایان خبر وبگردی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سامانه معرفی محصولات دانش بنیان کشاورزی رونمایی شد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سامانه معرفی محصولات دانش بنیان کشاورزی رونمایی شد"، کلیک کنید.