«زیگموند» به تالار حافظ رسید / آغاز فصل دوم اجرا‌ها

به کارگردانی مهرداد کوروش نیا؛

«زیگموند» به تالار حافظ رسید آغاز فصل دوم اجرا‌ها

فصل جدید اجرا‌های عمومی نمایش «زیگموند» به کارگردانی مهرداد کوروش نیا از اواخر تیر ماه در تالار حافظ تهران پیش روی مخاطبان قرار خواهد گرفت.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری وبگردی،  فصل دوم اجرا‌های عمومی نمایش «زیگموند» به نویسندگی و کارگردانی مهرداد کوروش نیا پس از عبور از فصل اول اجرا‌های خود درسالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر، از اواخر تیرماه در تالار حافظ (از مجموعه‌های تحت پوشش بنیاد فرهنگی هنری رودکی) به صحنه خواهد رفت.

نمایش «زیگموند» که از جمله آثار نمایشی موفق و پرمخاطب تئاتر پایتخت در ماه‌های گذشته بوده، داستان کابوس‌های دو روز پایانی زندگی زیگموند فروید فیلسوف و پدر علم روان‌کاوی و نظریه‌پرداز تاثیرگذار قرن بیستم از نگاه مهرداد کور‌ش‌نیا است که این بار با ارائه تغییراتی در گروه بازیگران و گروه اجرایی پیش روی مخاطبان قرار گذاشته می‌شود.

مهردادکوروش نیا از جمله نویسندگان و کارگردان فعال عرصه تئاتر، سینما و تلویزیون است که طی سال‌های گذشته آثاری، چون «آخرین نامه – ۱۳۹۶/ اجرا تماشاخانه‌های مختلف»، «یادگار-۱۴۰۲/ تالارچهارسو»، «قرار – ۱۳۹۴/ تماشاخانه ایرانشهر»، «مونس – ۱۳۹۴ / تالار حافظ»، «چهارمین شنبه – ۱۳۹۷/ تماشاخانه پالیز»، «مونس – ۱۴۰۲/ عمارت نوفل لوشاتو»، «آقا لیلا – ۱۳۹۳ / اجرا در تماشاخانه‌های مختلف»، «آواز ستاره‌ها – ۱۴۰۱/پردیس تئاتر شهرزاد»، «قرار- ۱۴۰۱/ حوزه هنری» را در مقام کارگردان به صحنه برده است.

این هنرمند علاوه بر فعالیت در حوزه تئاتر، در حوزه تدریس و تالیف کتاب‌های آموزشی نیز فعالیت‌های مستمری دارد که از آن جمله می‌توان به تالیف کتاب «نردبان شخصیت – روان شناسی شخصیت در درام» و انتشار مجموعه ویدئو‌هایی آموزشی در همین رابطه اشاره کرد.

این در حالی است که نویسندگی و کارگردانی فیلم «بی آبان» و نگارش فیلمنامه سریال‌های «ممنوعه» به کارگردانی امیرپورکیان، «کرگدن» به کارگردانی کیارش اسدی زاده، «دیو و ماه» به کارگردانی حسین قناعت و فیلم‌های سینمایی «قصیده گاو سفید» به کارگردانی بهتاش صناعی‌ها و «آغوش» به کارگردانی بهروز شعیبی از جمله فعالیت‌های کوروش نیا در عرصه سینما و آثاری تصویری است.

براساس این گزارش طی روز‌های آینده تاریخ دقیق اجرا و اسامی بازیگران فصل دوم اجرا‌های عمومی پروژه نمایشی «زیگموند» معرفی می‌شوند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "«زیگموند» به تالار حافظ رسید / آغاز فصل دوم اجرا‌ها" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "«زیگموند» به تالار حافظ رسید / آغاز فصل دوم اجرا‌ها"، کلیک کنید.