زاکانی درپاسخ به حسین انتظامی: ما حجاب بان نداریم/ فرهنگ اولویت بنده است

زاکانی درپاسخ به حسین انتظامی: ما حجاب بان نداریم/ فرهنگ اولویت بنده است

به گزارش خبرگزاری وبگردی، علیرضا زاکانی نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شامگاه امروز – یکشنبه 27 خرداد – مهمان برنامه میزگرد فرهنگی شبکه دو سیما است. وی در این برنامه به سوالات کارشناسان در حوزه مسایل فرهنگی پاسخ می دهد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا،حسین انتظامی مدرس ارتباطات، قایم مقام سابق وزارت ارشاد و رییس سابق سازمان سینمایی؛ الهام یاوری مدیر سابق بنیاد ملی نخبگان، عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف و رییس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان؛ و شهاب اسفندیاری، رییس دانشکده صداوسیما از کارشناسان این برنامه هستند.

در این برنامه همچنین علیرضا نادعلی عضو شورای شهر و صغری یکه زارع به عنوان مشاور در کنار زاکانی قرار دارند.

علیرضا زاکانی در این میزگرد، ابتدا به تشریح برنامه ها و رویکردهای خود در حوزه فرهنگ می پردازد، سپس به سوالات کارشناسان پاسخ می دهد.

این نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: هسته و ایده مرکزی بنده در تمامی حوزه ها اجرای قانون اساسی است و در حوزه فرهنگ، اجتماع و اقتصاد مردم باید سالار و محور قرار بگیرند.

زاکانی با اشاره به اینکه نظارت مردم بر مسیولان و آزادی بازخواست کردن آنها مورد غفلت قرار گرفته است، بیان کرد: آزادی در چهارچوب قانون پذیرفته شده است از این رو زمینه ای را فراهم خواهیم کرد تا مردم بتوانند با انتخاب یک هیات منصفانه و معتمدین از خودشان، مسیولان را مورد بازخواست قرار بدهند.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: فرهنگ دیدگاه مرکزی در انقلاب اسلامی است. توجه به این مسیله موجب می شود حتی تا 70 درصد بخش اقتصاد هم رشد کند. اگرچه اقتصاد فوریت امروز کشور است اما فرهنگ اولویت بنده است.

عدالت، معنویت و پیشرفت باید به جامعه عرضه شود

این نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: هیچ کس حق ندارد به واسطه احقاق حق خود، به دیگری یا اجتماع ضرر برساند، در حوزه اجتماع شعار انقلاب اسلامی استقلال، آزادی و جمهوری است. عدالت و معنویت، پیشرفت و رفاه باید به جامعه عرضه شود.

زاکانی با اشاره به اینکه در اصل هشتم قانون اساسی، تفتیش عقاید ممنوع است و روی آزادی مطبوعات تاکید شده است، ادامه داد: انقلاب اسلامی این آزادی را برای ما خلق کرده است. آزادی به شیوه غربی مطلوب ما نیست. این آزادی مثل کسی است که در یک جای شلوغ به او تنه می زنند و پس از آن جیبش را خواهند زد. بعد از این آزادی فساد اقتصادی خواهد آمد. این چیزی است که می خواهند به ما القا کنند.

وی با بیان اینکه بعضی مواقع کج سلیقگی صورت می گیرد، اظهار کرد: به عنوان مثال در کردستان ده ها سال مسیولان اصرار داشتند اذان اهل سنت از ماذنه ها پخش نشود. رهبر معظم انقلاب دستور دادند که پخش شود. قبل از فرمایش رهبری یک عده خلاف قانون اساسی را اعمال می کردند.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: زن و مرد هر کدام ویژگی خاص خود را دارند. اما در مقابل قانون از یک تساوی برخوردار هستند. در گذشته و قبل از انقلاب اجحاف تاریخی در حوزه زنان و دختران صورت گرفته است. روز به روز باید این وضع را درست کرد.

ما حجاب بان نداریم

این نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خطاب به انتظامی از کارشناسان این برنامه در باره حجاب بان ها در برخی ایستگاه های مترو سوال کرد، گفت: حرفی که در مورد حجاب بان ها می زنید خلاف واقع است. در مورد سامانه شفافیت هم درست نمی گویید در شروع کار ما 55 حکم قانونی بود که باید آن را شفاف می کردیم در حال حاضر سه حکم قانونی ما غیرشفاف است یعنی 52 حکم شفاف شده و چیزی تعطیل نشده است.

زاکانی ادامه داد: دختران مساله نیستند، بلکه امید ما هستند به عنوان پدری که 3 دختر دارم، می دانم که دختر چقدر شیرین است و چقدر می تواند موثر باشد و خانواده در جامعه محور و مهم ترین سلول است و زن در جامعه نقش اساسی دارد.

چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران برای انتخاب نهمین رییس جمهور جمعه هشتم تیر 1403 در سراسر کشور و سفارتخانه ها و نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در سایر کشورها برگزار می شود.

245245

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زاکانی درپاسخ به حسین انتظامی: ما حجاب بان نداریم/ فرهنگ اولویت بنده است" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زاکانی درپاسخ به حسین انتظامی: ما حجاب بان نداریم/ فرهنگ اولویت بنده است"، کلیک کنید.