رفع پوسیدگی‌‌های ابتدایی دندان با محصول دانش بنیان ایرانی

رفع پوسیدگی‌‌های ابتدایی دندان با محصول دانش بنیان ایرانی

پژوهشگران یکی از شرکت های دانش بنیان ایران موفق به ارائه محصولی شده‌اند که بدون نیاز به تراشیدن دندان و آسیب زدن به آن به سلامت دهان و دندان افراد کمک می‌کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری وبگردی، کیانا شکفته، مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان  در خصوص محصولات این شرکت و کاربرد آنها عنوان کرد: شرکت ما در گام اول برای یکی از محصولات خود موفق به اخذ نشان دانش‌بنیان شده است.

این محصول در زمینه برطرف کردن پوسیدگی‌های اولیه در مراحل ابتدایی فعالیت می‌کند و می‌تواند بدون نیاز به تراشیدن دندان و بدون ایجاد آسیب به آن، پوسیدگی‌ها و لکه‌های سفید روی دندان را از بین ببرد. این محصول در ایران نمونه مشابهی ندارد و در سطح دنیا نیز تنها یک نمونه مشابه خارجی دارد.

وی خاطرنشان کرد: قیمت این محصول حدود یک چهارم نمونه مشابه خارجی آن است.

وی تصریح کرد: علاوه بر محصول قبلی، در حال حاضر در حال تلاش برای دانش‌بنیان کردن محصول دیگری نیز هستیم. این محصول، محلولی به نام نقره فلوراید است که به عنوان یک ماده پیشگیری کننده از پوسیدگی در سطح جهانی شناخته می‌شود. ما مفتخریم که برای اولین بار در ایران موفق به تولید صنعتی این محصول در مقیاس بزرگ شده‌ایم.

وی با اشاره به مزایای نقره فلوراید گفت: این محلول می‌تواند در مناطقی که دسترسی به خدمات دندانپزشکی دشوار یا ناممکن است، به عنوان یک اقدام پیشگیرانه مؤثر مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از نقره فلوراید همچنین می‌تواند به طور قابل توجهی از پوسیدگی دندان در افراد با سطوح بالای پوسیدگی جلوگیری کند. حتی در مواردی که پوسیدگی دندان رخ داده است، استفاده از نقره فلوراید می‌تواند از پیشرفت بیشتر آن جلوگیری کند. ارائه این محصول به بازار، یکی از بزرگ‌ترین دستاورد‌های مجموعه ما در حوزه دندانپزشکی به شمار می‌رود.

وی در خصوص رقم اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم ایجاد شده توسط این مجموعه گفت: در مجموعه ما به صورت مستقیم ۱۵ نفر و غیرمستقیم قابل شمارش نیستند.

شکفته در پایان در خصوص استفاده از حمایت‌های معاونت علمی گفت: در زمینه تسهیل و تسریع پروسه اداری پیچیده و طولانی و فضای مناسب نیاز به حمایت ویژه داریم. همچنین محصول ما در زمینه پیشگیری پوسیدگی دندان نیاز به یک سری قانونگذاری دارد که در تمام روستا‌ها و مکان‌هایی که به دندانپزشک دسترسی ندارند استفاده شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رفع پوسیدگی‌‌های ابتدایی دندان با محصول دانش بنیان ایرانی" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رفع پوسیدگی‌‌های ابتدایی دندان با محصول دانش بنیان ایرانی"، کلیک کنید.