دیدار هیئت ملی صنعا با نماینده رئیس جمهور روسیه

دیدار هیئت ملی صنعا با نماینده رئیس جمهور روسیه

هیئت مذاکره کننده ملی یمن با نماینده رئیس جمهور روسیه در امور خاورمیانه و آفریقا، عملیات نیروهای مسلح یمن و جنگ غزه را بررسی کرد.

به گزارش وبگردی، هیئت مذاکره کننده ملی یمن به ریاست «محمد عبدالسلام» رئیس این هیئت با «میخائیل بوگدانوف» نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور خاورمیانه و آفریقا دیدار کرد.

عبدالسلام در پیامی در ایکس نوشت: در این دیدار تحولات جنگ مستمر رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه، لزوم تلاش برای توقف آن و توقف حمله آمریکا و انگلیس به یمن بررسی شد.

وی افزود: همچنین در این دیدار عملیات‌های نیروهای مسلح یمن در دریای سرخ و اینکه این عملیات‌ها تهدیدی برای کشتیرانی بین‌المللی یا حمله به کشتی خاصی نیست بلکه در حمایت از مردم غزه و مقاومت فلسطین و در پاسخ به حملات آمریکا و انگلیس به یمن انجام می‌شوند.

رئیس هیئت ملی یمن بر اهمیت نقش روسیه در درک مواضع یمن در حمایت از فلسطین تاکید کرد و از موضع مخالف روسیه در مورد حمله آمریکا و انگلیس به یمن و نیز حمایت مسکو از روند سیاسی و انسانی در یمن قدردانی کرد.

وی ادامه داد در این دیدار پیامدهای تنش زدایی بین یمن و کشورهای متجاوز و ضرورت دستیابی به یک راه حل جامع که تضمین کننده وحدت و حاکمیت یمن است، بررسی شد.

پایان خبر وبگردی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دیدار هیئت ملی صنعا با نماینده رئیس جمهور روسیه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دیدار هیئت ملی صنعا با نماینده رئیس جمهور روسیه"، کلیک کنید.