داوطلبان منتظر تمدید انتخاب رشته آزمون فرهنگیان نباشند

در گفت وگو با وبگردی عنوان شد؛

داوطلبان منتظر تمدید انتخاب رشته آزمون فرهنگیان نباشند

مدیرکل روابط عمومی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور از پایان مهلت انتخاب رشته آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو- معلم دانشگاه فرهنگیان سال 1403 در 18 خرداد خبر داد و گفت این مهلت تمدید نخواهد شد.

علیرضا کریمیان مشاور سرپرست سازمان ملی سنجش در گفت وگو با خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری وبگردی با بیان اینکه تاکنون بیش از 420 هزار نفر از متقاضیان پذیرش در دانشگاه فرهنگیان انتخاب رشته کرده اند، اظهار کرد: «سامانه جامع آزمون سراسری» برای انتخاب کدرشته محل های دانشگاه فرهنگیان تا پایان امروز جمعه 18 خرداد فعال است و پس آن امکان انتخاب رشته برای این داوطلبان به هیچ وجه وجود ندارد.

مشاور سرپرست سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور، افزود: ضرورت دارد متقاضیان در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو- معلم سال 1403، به درگاه اطلاع رسانی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش مراجعه و با ورود به سامانه جامع آزمون سراسری و با توجه به رشته محل های اعلام شده در دفترچه راهنمای مذکور، نسبت به انتخاب رشته محل های مورد علاقه خود اقدام کنند.

وی با اشاره به شرایط انتخاب رشته پذیرش دانشجو- معلم در دانشگاه فرهنگیان، خاطرنشان کرد: متقاضیانی می توانند نسبت به انتخاب رشته های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان اقدام کنند که در آزمون اختصاصی دانشگاه فرهنگیان در اردیبهشت سال جاری در روز های پنجشنبه و جمعه 6 و 7 اردیبهشت در نوبت اول آزمون سراسری سال 1403 شرکت کرده باشند.

 کریمیان بیان کرد: قبولی نهایی داوطلبان در این آزمون براساس نمره کل نهایی شامل نمره آزمون اختصاصی تربیت معلم، نمره آزمون سراسری، سوابق تحصیلی و نمره ارزیابی شایستگی معلمی خواهد بود.

مدیرکل روابط عمومی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور در پایان به داوطلبان توصیه کرد ضمن مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو- معلم سال 1403 و اطلاعیه های منتشر شده در درگاه اطلاع رسانی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور، انتخاب رشته را به ساعات پایانی مهلت تعیین شده موکول نکنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "داوطلبان منتظر تمدید انتخاب رشته آزمون فرهنگیان نباشند" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "داوطلبان منتظر تمدید انتخاب رشته آزمون فرهنگیان نباشند"، کلیک کنید.