خواص زعفران برای کمک به تسکین علایم افسردگی

خواص زعفران برای کمک به تسکین علایم افسردگی

نتایج یک مطالعه جدید بیانگر آن است که مصرف زعفران ممکن است به کاهش اختلال افسردگی کمک کند؛ با این حال، نمی توان آن را به عنوان یک رویکرد درمانی واحد برای درمان افسردگی در نظر گرفت.

به گزارش وبگردی، زعفران، گران ترین ادویه در جهان به حساب می آید و حاوی مواد فعال اصلی مانند «استرهای دی گلیکوزیدی» (کروسین ها) و یک مشتق «کاروتنوییدی» (کروستین) است که مسیولیت خواص رنگی زعفران را برعهده دارند. همچنین «پیکروکروسین» نیز به زعفران طعم تلخ می دهد.

بوی متمایز زعفران توسط روغن فرار «سافرانال» ایجاد می شود و سایر اجزای زعفران نیز شامل آنتوسیانین ها، فلانوییدها، ویتامین ها، پروتیین و اسیدهای آمینه می شود. زعفران نه تنها ارزش غذایی و رنگ دارد بلکه یک داروی گیاهی موثر نیز به حساب می آید. 

بنابر اعلام دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، بررسی ها بیانگر این است زعفران چندین اثر دارویی مفید مانند ضد تشنج، ضد التهاب، ضد تومور، مهارکننده رادیکال، اثرات یادگیری و تقویت حافظه دارد. همچنین یافته های یک مطالعه متاآنالیز جدید بیان می کند مصرف زعفران ممکن است به کاهش اختلال افسردگی کمک کند، با این حال، نمی توان آن را به عنوان یک رویکرد درمانی واحد برای درمان افسردگی در نظر گرفت.

مطالعه متاآنالیز درباره زعفران، هفت متاآنالیز را بررسی کرده و نتایج این مطالعه حاکی از این است که مصرف زعفران باعث کاهش قابل توجهی در امتیاز پرسشنامه افسردگی شده است. البته تاکید می شود که زعفران به هیچ عنوان داروی افسردگی نیست و فقط به عنوان یک کمک کننده در بهبود علایم افسردگی مطرح است.

پایان خبر وبگردی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خواص زعفران برای کمک به تسکین علایم افسردگی" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خواص زعفران برای کمک به تسکین علایم افسردگی"، کلیک کنید.