حکم شرعی «همستر کامبت»، خبرهایی از محمدعلی بهمنی و حذف سکانسی با بازی پارساپیروزفر

حکم شرعی «همستر کامبت»، خبرهایی از محمدعلی بهمنی و حذف سکانسی با بازی پارساپیروزفر

خبرهایی از حج، حذف سکانسی با بازی پارساپیروزفر، انتقاد از یک رفتار غیرحرفه ای و خطرناک در سینما، تغییرات مهم جشنواره فجر 43، رد شایعاتی درباره «حامیم»، سکته مغزی محمدعلی بهمنی، حذفیات حاشیه ساز کتابخانه ملی و … از جمله اخبار این هفته فرهنگی هنری وبگردی بودند.

به گزارش وبگردی، برگزاری مناظرات انتخاباتی از موضوعات پر بحث هفته گذشته فضای رسانه بود، موضوعی که باعث شد تا پیمان جبلی – رییس سازمان صدا و سیما در اقدامی بی سابقه طی دو ـ سه دهه اخیر، نشستی خبری با حضور نمایندگان رسانه ها بگذارد و با تاکید بر اینکه مقابله بسیار جدی با تخریب ها و لجن پراکنی در مناظرات از اقدامات مهم این سازمان است ، اعلام کند: برای جلوگیری از تخریب، بداخلاقی و تهمت که نه قانون اجازه می دهد و نه نامزدها به دنبال آن هستند، حتما پاسخ فوری را در دستور کار قرار خواهیم داد. بر اساس منویات و تاکیدات مقام معظم رهبری، بسیار جدی با این رفتارها برخورد و افشا خواهیم کرد.

آغاز ماراتن انتخابات در ساختمان شیشه ای و 6 نکته درباره مناظره ها

جدول برنامه های تبلیغاتی نامزدهای انتخابات در صداوسیما

خبرهایی از حج

انتقال زایران ایرانی به عربستان به ایستگاه پایانی رسید و بیش از 85 هزار و 700 زایر به همراه عوامل خدماتی هم اکنون در عربستان حضور دارند. شهر مدینه نیز تا پایان سه شنبه – 22 خرداد از حضور زایران ایرانی تخلیه شد.

مهرورزی متفاوت در مدینه + ویدیو

مناسک حج از غروب جمعه – 25 خردادماه با خروج زایران از شهر مکه آغاز می شود. عربستان شمار زایران خارجی را که تا کنون وارد این کشور شده اند، حدود یک میلیون و 200 هزار نفر اعلام کرده است، هرچند انتظار دارد این جمعیت به بیش از دو میلیون نفر برسد.

همچنین سید عباس حسینی، رییس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه تعداد فوتی ها در حج امسال نسبت به سال های گذشته کاهش داشته است، گفت: از زمان آغاز عملیات حج (24 اردیبهشت) تاکنون، دو زایر در مکه و یک نفر هم در مدینه فوت شده اند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز تاکید کرد: عربستان باید از برخی اقدامات که توهین به زایر تلقی می شود، بپرهیزد. زایر به این سرزمین آمده است که مناسک حج خود را انجام دهد.

حذف سکانس «در انتهای شب» پس از چند روز انتشار

یک سکانس متفاوت از قسمت سوم سریال «در انتهای شب» پس از آنکه در روزهای گذشته وایرال شد، حذف شد.

انتقاد از یک رفتار غیرحرفه ای و خطرناک در سینما

دبیر شورای صنفی نمایش با انتقاد از برخی رفتارهای غیرحرفه ای و غیرمسیولانه، از پیگیری مشکل به وجود آمده بر سر فروش بلیت فیلم «خجالت نکش2» در یکی از سامانه های فروش اینترنتی بلیت سینما خبر داد.

محمدعلی باشه آهنگر: «امیدوارم «سینما متروپل» حروم نشه»

کارگردان فیلم «سینما متروپل» با بیان اینکه روند دریافت پروانه نمایش فیلمش را با وجود توقیف دو ساله با حسن نیت دنبال می کند، گفت: امیدوارم فیلمی که برای آن بسیار زحمت کشیده شده و داوران معتبری در جشنواره فجر به آن توجه نشان دادند، «حروم» نشود.

انتشار فراخوان جشنواره فیلم فجر 8 ماه قبل از برگزاری

فراخوان بخش ملی چهل و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر 8 ماه قبل از برگزاری آن و در زمان مقرر، از سوی دبیرخانه آن منتشر وعده داده شد که بخش بین الملل تا دو هفته آینده اعلام خواهد شد.

تغییرات مهم جشنواره فجر 43

همستر کامبت اصلا بازی نیست!

تقریبا دو هفته است که هر جایی بروید یا وارد هر جمعی شوید صحبت از «همستر کامبت» است؛ رباتی که در قالب یک بازی با وعده کسب درآمد به شکل ارز دیجیتال طراحی شده است، اما نه تنها سرگرم کننده نیست که حتی به گفته رییس کمیسیون نرم افزارهای سرگرمی و بازی های رایانه ای سازمان نصر ایران (نظام صنفی رایانه ای) نمی توان نام «بازی» روی آن گذاشت.

پاسخ آیت الله مکارم به حکم شرعی بازی «همستر»

دفتر آیت الله مکارم شیرازی اعلام کرد: با توجه به ابهامات زیادی که این نوع ارزها دارند، از جمله اینکه منشاء استخراج آن روشن نیست و نیز غالبا اعتبار آن از سوی دولت ها پذیرفته نشده و همچنین منشاء سوء استفاده های زیادی شده است، معامله، سرمایه گذاری و درآمد حاصل از آن ها جایز نیست.

برپایی جشن کیلومتری غدیر در سراسر ایران و پنج کشور جهان

زارع با بیان اینکه در جشن ده کیلومتری غدیر سال گذشته 4 میلیون نفر شرکت کردند، گفت: نظرسنجی ها نشان می دهد که امسال رشد 25 تا 30 درصد خواهیم داشت.

ماجرای خواننده ای که تظاهر به خواندن کرد به کجا کشید!

سال ها پیش وقتی افرادی به عنوان خواننده مقابل قاب دوربین صداوسیما تظاهر به خواندن کردند و صدای آنها به صورت «پلی بک» پخش شد، کسی گمان نمی کرد که این جرقه های اتفاقی باشد که امروز بسیاری از آن به عنوان «فاجعه» یاد کنند. درحقیقت بی اهمیت بودن پلی بک مقابل دوربین صداوسیما به گونه ای پیش رفت که امروز در کنسرت ها به امری عادی تبدیل شده است!

شایعات درباره «حامیم» صحت ندارد

سعید سال افزون (مدیرعامل کمپانی آراد) شایعاتی را که درباره از بین رفتن صدای «حامیم» در فضای پخش شده است، نادرست خواند. این خواننده 8 خرداد ماه در پی تصادف در اتوبان نیایش از ناحیه سر و صورت دچار آسیب جدی شده و مدتی در ICU بستری بود.

«نون خ»، «افعی تهران» و نقض حقوق آهنگسازان!

چند سالی می شود که سریال های شبکه نمایش خانگی از جایگاه مهمی در بین مردم برخوردار شده است و درصد زیادی از ایرانی ها حتی در خارج از کشور، سریال های شبکه نمایش خانگی را دنبال می کنند. در این سریال ها اما بازی های عجیبی با موسیقی می شود؛ درست همانند تلویزیون یا برخی از آثار سینمایی!

سکته مغزی «محمدعلی بهمنی»

روز یکشنبه – 20 خرداد ماه اعلام شد که محمدعلی بهمنی، شاعر پیشکسوت در پی سکته مغزی در بیمارستان بستری شده است. به دنبال این موضوع سمانه نایینی – شاعر و نویسنده روز بعد از اعلام این خبر به وبگردی اعلام کرد: «فعلا وضعیت محمدعلی بهمنی پایدار است اما 48 ساعت آینده خیلی مهم است.»

در نهایت محمدناصر هاشمیان، پزشک معالج محمدعلی بهمنی نیز روز چهارشنبه – 23 خرداد درباره آخرین وضعیت این شاعر به وبگردی گفت: شب گذشته ایشان را معاینه کردم؛ تکلمش بهتر شده و چند کلمه ای از ایشان شنیدم اما همچنان مراقبت های بخش آی سی یو  انجام می شود.

به دنبال تجمیع جوایز نیستیم

یاسر احمدوند با بیان اینکه جشنواره ادبیات کودک و نوجوان جایزه ای است که وزارت ارشاد برگزار می کند و طبق سیاست های وزارت ارشاد طراحی شده است می گوید: اینکه هر بخش، نهاد و گروهی جایزه ای داشته باشند، اتفاق خوبی است و در کشور دنبال تجمیع  جوایز نیستیم.

حذفیات حاشیه ساز کتابخانه ملی چیست؟

شیوه نامه جدید عضویت در کتابخانه ملی تغییراتی نسبت به شیوه نامه قبل داشته که منجر به واکنش های گروه های مختلفی شده است؛ تغییراتی چون نحوه عضویت دانشجویان کارشناسی ارشد، معلولان و مراجع تقلید تا زمان و تمدید عضویت.

گنجینه ای که پشت درهای بسته ماند و به آن تعرض شد

درهای دیوانخانه کریم خان زند یا وزارت خانه حکومت زندیه، فروردین 1403 به روی مردم باز شد؛ عمارتی با تزیینات بسیار فاخر و چشم نواز که نزدیک به یک قرن است ساختمان مخابرات در حیاط آن قد علم کرده و نه تنها زیبایی این عمارت 250 ساله را مخدوش کرده، بلکه ثبت جهانی محور زندیه را به مخاطره انداخته است.

درهای مخازن را باز کنیم

رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری به دنبال انتشار عکس هایی از آلبوم خانه کاخ گلستان و همچنین انتشار عمومی عکس هایی از کاوش های شوش برای نخستین بار، گفت: پژوهشگران تشنه این اطلاعات هستند. باید بتوانیم درهای مخازن را به روی پژوهشگران باز کنیم.

دست های پنهان گردشگری کوتاه می شود؟

عضو انجمن متخصصان گردشگری ایران، مصوبه اخیر دولت را راهکاری برای کاهش برخی نابه سامانی های گردشگری دانست و گفت: نقص قوانین در گردشگری عامل شکل گرفتن بازارهای غیرقانونی و موازی، رقیبان غیررسمی و دست های پنهان شده است و وضعیت موجود متناسب با خواست و اراده نهفته در بطن گردشگری نیست و مانع بزرگی برای ایجاد و تداوم کسب و کارهاست.

پیشنهادهایی برای خواندن:

سینماگران حرفه ای مستندهای تبلیغاتی انتخابات را می سازند؟

با «همستر کامبت» پولدار می شویم؟

یک هشدار جدی به شنوندگان موسیقی

دو دلیل برای ادامه جنگ تحمیلی پس از فتح خرمشهر

یک راهکار برای رفع انتقادها به تسخیر گیشه توسط کمدی ها

بدلکار دستان جمشید مشایخی در نقش رضا خوشنویس که بود؟

کنسرتی که به بانوی فقید موسیقی ایران تقدیم شد

عملیاتی برای شکست وضعیت فوق العاده

معمای گورستان پرطرفدار

مومن واقعی از نگاه امام رضا(ع) کیست؟

پایان خبر وبگردی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حکم شرعی «همستر کامبت»، خبرهایی از محمدعلی بهمنی و حذف سکانسی با بازی پارساپیروزفر" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حکم شرعی «همستر کامبت»، خبرهایی از محمدعلی بهمنی و حذف سکانسی با بازی پارساپیروزفر"، کلیک کنید.