تنور داغ انتخابات ریاست جمهوری در ایلام/ستادها فعال تر شدند – خبرگزاری وبگردی | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری وبگردی -گروه استان‌ها: انتخابات ریاست جمهوری اتفاق بسیار مهم و پیش رو در کشور است که استان ایلام در این عرصه یکی از استان‌های فعال و پای کار است.

انتخابات یک فرایند تصمیم گیری رسمی در اقصی نقاط دنیا می‌باشد که طی آن مردم برای اداره امور عمومی خود افرادی را به عنوان مقام رسمی به مدت معلوم برمی‌گزینند؛ برگزاری انتخابات در کشور ما هم یکی از افتخارات تاریخ نظام جمهوری اسلامی محسوب می‌شود که پس از پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز در کشور برگزار شده و از اهمیت بالایی برخوردار است.

به گفته مقام معظم رهبری، برگزاری انتخابات و مشارکت مردم در انتخابات زمینه ساز ایران قوی وحدت ملی، استحکام نظام، بالا رفتن اعتبار کشور، تقویت اقتدار نظام و مانع تعرض دشمنان خواهد بود، همچنین انتخابات نشان دهنده مردم سالاری دینی و اهمیت رأی و نظر مردم در اداره کشور است.

لازم به ذکر است استان ایلام نیز همچون سنوات گذشته یکی از استان‌های فعال و پای کار در این زمینه است که با حضور پرشور مردم در پای صندوق‌های رأی نقش بی بدیلی در تعیین سرنوشت کشور بر عهده دارد، در این راستا هم در روزهای پایانی مانده به انتخابات با همکاری دستگاه‌های اجرایی تمامی عوامل اجرایی، نظارتی و بازرسی و همه مولفه‌هایی لازم برای برگزاری یک انتخابات پرشور و پرنشاط در استان آماده شده است.

اهمیت حضور پرشور مردم در انتخابات

عباس حمدی یکی از شهروندان ایلامی در گفت‌وگو با خبرنگار وبگردی اظهار داشت: انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری درحالی به روزهای پایانی و سرنوشت ساز خود نزدیک می‌شود که حضور حداکثری مردم در این رویداد سیاسی و اجتماعی برای تعیین سرنوشت کشور از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

تنور داغ انتخابات ریاست جمهوری در ایلام/ستادها فعال تر شدند

وی افزود: مردم باید برای مشارکت در اداره امور کشور مشارکت حداکثری در انتخابات داشته باشند و در گام دوم، انتخاب فرد اصلح را بنا بر معیارها و شاخص‌های تعیین شده از سوی رهبر معظم انقلاب در دستور کار قرار دهند.

الهه داوودی از دیگر شهروندان ایلامی به خبرنگار وبگردی گفت: انتخابات ریاست جمهوری اتفاق بسیار مهم پیش رو در کشور است که در این عرصه ملت ایران یکبار دیگر به جهانیان نشان خواهند داد که ایران کشوری مهم، قابل اعتنا و تأثیرگذار در جهان است.

وی افزود: انتخابات حضور مردم است و وقتی مردم حاضر باشند، نظام را هیچ قدرتی نمی‌تواند تکان بدهد، بنابراین کسانی که در انتخابات شرکت می‌کنند، درواقع برای اقتدار کشورشان، برای حفظ کشورشان، برای امنیت خودشان و آینده‌ی کشور و سرنوشت کشور دارند تلاش می‌کنند.

نقش انتخابات در بهبود وضعیت جامعه

حجت الاسلام الله نور کریمی تبار امام جمعه ایلام نیز با بیان اینکه هدف هر انتخاباتی رسیدن به مطلوب‌ترین شرایط و رشد و توسعه جامعه است، اظهار داشت: برقراری عدالت، افزایش نظارت جمعی بر عملکرد مسؤولان و کاهش فساد، توزیع عادلانه قدرت، شفافیت در امور، افزایش اعتماد عمومی، کاهش تعارضات اجتماعی، افزایش وحدت و انسجام، بالا رفتن مشروعیت و مقبولیت نظام، افزایش قدرت چانه زنی در سیاست‌های بین المللی و تحقق منافع ملی از جمله مزایای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری است.

وی افزود: از همین رو انتخاب رئیس جمهور اصلح به عنوان بالاترین شخص اجرایی کشور از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و در این میان مشارکت مردم و حضور گسترده در این عرصه از اصلی‌ترین ابزار تحقق این مهم محسوب می‌شود.

امام جمعه تصریح کرد: دشمن خیلی کار کرده و می‌کند، می‌خواهد ضربه بزند تا مردم انگیزه حضور نداشته باشند و در پای صندوق‌های رأی شرکت نکنند، اما مردم باید آگاهانه برای حضور حداکثری در انتخابات تلاش کنند و شایسته تمرین فرد را انتخاب کنند تا بتواند به مردم خدمت کند.

وضعیت تبلیغات انتخاباتی در استان

فرشید زرگوش دبیر ستاد انتخابات استان ایلام در این خصوص در گفت‌وگو با خبرنگار وبگردی اظهار کرد: حضور فعال مردم در انتخابات ریاست‌جمهوری ایران و انتخاب صحیح رئیس‌جمهور آینده، دشمنان کشور را ناامید خواهد کرد، از این رو مردم باید با رأی دادن و حضور چشمگیر در انتخابات ریاست‌جمهوری و انتخاب رئیس‌جمهوری مقتدر و شایسته، موضع محکمی داشته باشند؛ زیرا هر چه مشارکت بیشتر باشد، دشمنان ناامیدتر خواهند شد.

تنور داغ انتخابات ریاست جمهوری در ایلام/ستادها فعال تر شدند

وی افزود: به منظور برگزاری صحیح و پرشکوه انتخابات در استان اقداماتی از قبیل تشکیل ستادهای انتخاباتی، تشکیل هیئت‌های اجرایی با همکاری فرمانداران شهرستان‌ها در ۳۰ نقطه استان، جانمایی ۶۳۳ شعبه اخذ رأی که از این تعداد شعبه اخذ رأی، ۴۴۶ شعبه ثابت و ۱۸۷ شعبه سیار می‌باشد و همچنین بروزرسانی دستگاه‌های احراز هویت برای انتخابات ریاست جمهوری در هشتم تیرماه لحاظ شده است.

دبیر ستاد انتخابات استان ایلام با اشاره به آغاز تبلیغات انتخابات نامزدهای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، گفت: فرمانداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی موظف اند مراقبت لازم را در زمینه عدم استفاده از امکانات دولتی و فعالیت تبلیغاتی کارمندان در ساعات کاری ادارات انجام دهند.

امنیت، سلامت، مشارکت و رقابت اصول اصلی در برگزاری انتخابات است و باید همگان برای تحقق کامل آن تلاش کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تنور داغ انتخابات ریاست جمهوری در ایلام/ستادها فعال تر شدند – خبرگزاری وبگردی | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تنور داغ انتخابات ریاست جمهوری در ایلام/ستادها فعال تر شدند – خبرگزاری وبگردی | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.