تبدیل 6 هزار هکتار اراضی به آبی از دستاوردهای دولت سیزدهم است – خبرگزاری وبگردی | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار وبگردی، پیمان اسکندری ظهر دوشنبه در جمع تشکل های حوزه کشاورزی؛ مدیران اتحادیه های تعاونی روستایی و کشاورزی و تولید روستایی استانی، نمایندگان تشکل های صنفی کشاورزی شهرستان های تابعه استان، معاونین سازمان و مدیر تعاون روستایی استان که به منظور بررسی مسایل، موانع و مشکلات تشکل های بخش کشاورزی استان برگزار شد، اظهار کرد: تشکل های بخش کشاورزی به عنوان پشتوانه و بازوی اجرایی سازمان جهاد کشاورزی، پتانسیل های خوبی در اجرای طرح های حوزه کشاورزی دارند.

وی افزود: تشکل های صنفی و اتحادیه های کشاورزی نقش بسزایی در تهیه و توزیع محصولات کشاورزی دارند و در برون سپاری کارها باید از آنها کمک بگیریم.

تبدیل 6 هزار هکتار اراضی به آبی از دستاوردهای دولت سیزدهم است - خبرگزاری وبگردی | اخبار ایران و جهان

رییس سازمان جهاد کشاورزی ضمن قدردانی از حمایت های همه جانبه این تشکل ها از سیاست های وزارت متبوع و سازمان جهاد کشاورزی در سطح استان اظهار کرد: همه ما به عنوان مدیران و دست اندرکاران اجرایی حوزه کشاورزی باید عملکردمان توسط بهره برداران و تولیدکنندگان این حوزه ارزیابی و نمره قبولی را از آنها بگیریم.

اسکندری گفت: ثبات بازار مرغ کشتار روز با تولید پایدار و صادرات رقم خورد.

افزایش ظرفیت سردخانه های نگهداری محصولات کشاورزی در کردستان

وی بیان داشت: در این چند سال اخیر در دولت سیزدهم با رکورد زنی تولید گندم 1 میلیون و 300 هزار تن در سال گذشته، افزایش ظرفیت سردخانه های نگهداری محصولات کشاورزی فساد پذیر از 35 هزار تن به 110 هزار تن را شاهد بودیم.

وی احداث گلخانه محصولات کشاورزی که به صورت نهضت گلخانه ای در آمده را از دیگر اقدامات دولت سیزدهم دانست و بیان کرد: با افزایش 200 هزار تنی سیلوها در حال حاضر 1 میلیون و 100 هزار تن سیلوی ذخیره سازی غلات در سطح استان داریم.

تبدیل 6 هزار هکتار اراضی به آبی از دستاوردهای دولت سیزدهم است - خبرگزاری وبگردی | اخبار ایران و جهان

اسکندری اذعان کرد: همچنین در دولت سیزدهم با تبدیل 6 هزار هکتار اراضی دیم به آبی در پایاب سدها و رودخانه های مرزی یک تحول عظیم در حوزه تولید محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی و تکمیلی شکل گرفته است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان خاطر نشان کرد: در سفر اخیر با استاندار به اقلیم کردستان عراق و ننشست با مسوولان و اقلیم در حوزه صادرات اتفاقات خوبی رقم خواهد خورد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تبدیل 6 هزار هکتار اراضی به آبی از دستاوردهای دولت سیزدهم است – خبرگزاری وبگردی | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تبدیل 6 هزار هکتار اراضی به آبی از دستاوردهای دولت سیزدهم است – خبرگزاری وبگردی | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.