بن سلمان در شهر رویایی خود، به هر آدم چند ربات اختصاص می دهد

تینا مزدکی_  نیوم، ابرپروژه عربستان سعودی در شرایطی به پیشرفت در ساخت وساز ادامه می دهد که ابعاد آن به شدت کاهش پیدا کرده است؛ با این حال قرار است امکانات فوق العاده ای را به ساکنان خود ارایه دهد. برنامه های بزرگی برای این کلان شهر وجود دارد. این پروژه یکی از جاه طلبانه ترین پروژه های جهان نام گرفته و پیش بینی می شود هزینه ساخت آن از 500 میلیارد دلار به 1500 میلیارد (1٫5 تریلیون) دلار افزایش یابد.

این شهر بخشی از پروژه «چشم انداز 2030» محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی برای آینده ای پس از سوخت فسیلی است و هدف آن، انقلاب در اقتصاد وابسته به نفت این کشور است.

تعداد ربات های شهر رویایی بن سلمان از تعداد ساکنانش بیشتر است!

با این حال، در مورد اینکه آیا این پروژه طبق برنامه ریزی تکمیل خواهد شد یا خیر، شک و تردیدهایی مطرح است. علاوه بر این، گزارش های اخیر نشان می دهد که عربستان سعودی ممکن است با سوالات دشواری در مورد تاثیرات مالی، زیست محیطی و انسانی این ابرپروژه مواجه باشد.

اگرچه ساختارهای بزرگ نیوم از جمله تروجنا، لاین، خلیج عقبه، سینداله و اکساگون در تصاویر ماهواره ای آشکار شده اند و آثار خاک برداری و تغییر زمین در این نواحی دیده می شود، اما افزوده های فنی این شهر بزرگ کمتر شناخته شده است. جالب توجه است که این پروژه طبق ادعای مدیرعامل «ندمی النصر»، میزبان ربات های بیشتری نسبت به مردم خواهد داشت.

بر اساس گزارش ها، این پروژه ربات های منشی هتل، «دوقلوهای دیجیتالی» که داده های بیومتریک و سلامت ساکنان را کپی می کنند و انسان نماهایی در میز پذیرش هتل خواهد داشت. طبق گفته ها، متاورسی همه جانبه با واقعیت ترکیبی در نیوم ارایه خواهد شد. 

منبع: thenews

227323

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بن سلمان در شهر رویایی خود، به هر آدم چند ربات اختصاص می دهد" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بن سلمان در شهر رویایی خود، به هر آدم چند ربات اختصاص می دهد"، کلیک کنید.