با ورزش از این چند بیماری در امان باشید

با ورزش از این چند بیماری در امان باشید

آفتاب نیوز :

دیابت یک بیماری شایع در جهان است که با افزایش قند خون ایجاد می شود بنابراین به تمام کسانی که به بیماری دیابت مبتلا هستند ورزش کردن را تجویز می کنند.

ارتباط میان دیابت و ورزش به این شکل است که ما زمان ورزش و تحرک به کلوکز نیاز داریم و بدن برای تامین کلوکز از قند و چربی خون استفاده می کند. به همین ترتیب تمام قند خون های زاید در بیدن از بین می روند و منجر به دیابت نمی شوند.

 اضطراب و افسردگی

ورزش هورمون های اندورفین را افزایش می دهد، هورمون هایی که باعث ایجاد حس خوب در شما می شوند. این باعث رشد سلولی و عصبی نیز می شود که تحقیقات نشان می دهد که این سلول ها افسردگی و اضطراب را تسکین می دهد.
ورزش کردن در فضای باز برای از بین بردن اضطراب و افسردگی تاثیر بیشتری دارد همچنین باعث بهزیستی روانی نیز می شود.

کنترل فشار خون

بسیاری از افرادی که از افزایش وزن رنج می برند، در نهایت به فشار خون مبتلا خواهد شد، اما زمانی که وزن خود را کنترل کنید خطر ابتلا به فشار خون به حداقل می رسد؛ بنابراین بزرگ ترین و بهترین راه برای کنترل وزن ورزش و بعد از آن رعایت وعده های غذایی است. این دو مورد در کنترل فشار خون به قدری موثر هستند که می توان تمام دارو های این بیماری را کنار گذاشت.

کلسترول

کلسترول به راحتی و بدون استفاده از دارو قابل کنترل و پیشگیری است به شرطی که از ورزش از برنامه های روزانه حذف نشود.
هنگامی که شما ورزش می کنید، سوخت و ساز بدن افزایش پیدا می کند و پمپاژ خون بیشتر می شود، در نتیجه منجر به تناسب اندام و سلامت قلب می شود.

 پوکی استخوان

پوکی و نرمی استخوان دو بیماری بسیار بزرگ مخصوصا برای افراد با سن زیاد است پس اگر مایل به این نیستید که با افزایش سن استخوان های شما شکننده شود پس ورزش را در برنامه های روزانه خود قرار دهید تا تحمل استخوان های بدن افزایش پیدا کند.

 سرطان

ورزش کردن بر اساس مکانیزم های مختلف، خطر ابتلا به هر نوع از سرطانی را کاهش می دهد. از طرف دیگر چاقی یکی از عوامل بزرگ در ابتلا به سرطان است پس با انجام ورزش می توان از این بیماری مرگبار جلوگیری کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "با ورزش از این چند بیماری در امان باشید" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "با ورزش از این چند بیماری در امان باشید"، کلیک کنید.