این ویتامین باعث می شود کمتر عصبانی شوید

این ویتامین باعث می شود کمتر عصبانی شوید

آفتاب نیوز :

تحقیقات جدید نشان می دهد که مصرف اسیدهای چرب امگا 3 ممکن است عصبانیت، پرخاشگری و طغیان های خشونت آمیز را کاهش دهد. اگر گاه به گاه احساس عصبانیت، تحریک پذیری یا پرخاشگری می کنید، امگا 3 می تواند یک عامل موثر در کاهش این احساس باشد.

تحقیقات جدید نشان داده است افرادی که مکمل های امگا 3 مانند روغن ماهی مصرف می کنند یا به اندازه کافی اسیدهای چرب امگا 3 را با خوردن غذاهای حاوی این مکمل ها دریافت می کنند، کمتر مستعد حملات تهاجمی و خشونت آمیز هستند.

هلت لاین، محققان دانشگاه پنسیلوانیا در جریان تحقیقات خود دریافتند که مکمل های معمولی امگا 3 بدون در نظر گرفتن سن یا جنسیت، پرخاشگری را تا 30 درصد کاهش می دهند.

متاآنالیز(روشی آماری که چندین مطالعه را ترکیب و نتایج آن ها را یکپارچه می کند) 29 کارآزمایی تصادفی سازی و کنترل شده نشان داد که امگا 3 هم «پرخاشگری واکنشی» را که رفتاری در پاسخ به یک تحریک است و هم «پرخاشگری پیشگیرانه» را که برنامه ریزی شده است، کاهش می دهد.

استفانی دانیلز، یک درمانگر تغذیه که در این مطالعه شرکت نداشت، می گوید: یافته های این مطالعه که نشان می دهد امگا 3 ممکن است پرخاشگری و طغیان های خشونت آمیز را کاهش دهد با دانش موجود در مورد نقش حیاتی این مواد مغذی در سلامت مغز همخوانی دارد. اگرچه این یافته ها جالب است، اما با توجه به ارتباط بین امگا 3، کاهش التهاب و عملکرد انتقال دهنده های عصبی، تعجب آور نیست.

دانیلز می گوید این یافته ها بر تاثیر زیادی که رژیم غذایی و تغذیه می تواند بر رفتار و تنظیم عاطفی داشته باشد تاکید می کنند.اسیدهای چرب امگا 3 چربی های ضروری هستند که بدن ما به آن ها نیاز دارد اما نمی تواند به تنهایی آن ها را تولید کند، بنابراین باید آن ها را از رژیم غذایی دریافت کنیم. این اسیدهای چرب برای عملکردهای مختلف بدن، مانند کاهش التهاب، حمایت از سلامت مغز و حفظ سلامت قلب، حیاتی هستند.

دانیلز می گوید که آن ها همچنین به انعطاف پذیری غشای سلولی کمک می کنند و برای رشد و عملکرد مغز حیاتی هستند و روی خلق و خو و رفتار تاثیر می گذارند.او به چهار دلیل اصلی در تاثیر امگا 3 بر پرخاشگری اشاره می کند: از جمله اینکه در درجه اول آن ها ضد التهاب هستند.

او توضیح می دهد: التهاب مزمن در مغز با اختلالات خلقی و رفتار پرخاشگرانه مرتبط است و امگا 3 به کاهش این التهاب کمک می کند. با کاهش التهاب، این اسیدهای چرب می توانند خلق و خوی پایدارتر و متعادل تری داشته باشند.

دکتر جنیفر کریکر، روانپزشک و درمانگر تغذیه، نیز با این دیدگاه موافق است. او می گوید خواص ضدالتهابی امگا 3 برای خلق و خوی مهم است، زیرا وقتی پاسخ های سیستم ایمنی بدن ما بالا می رود، می توانند مواد بیوشیمیایی را تحریک کنند که پاسخ های تحریکی اضافی در مغز ایجاد می کنند.

او توضیح می دهد: این وضعیت برای مغز سمی است و باعث تحریک پذیری و در افرادی که مستعد ابتلا به آن هستند، پرخاشگری می شود. امگا 3 این مسیر را مهار می کند.

علاوه بر این، امگا 3 تولید و عملکرد انتقال دهنده های عصبی مانند سروتونین و دوپامین را افزایش می دهد که هر دو برای تنظیم خلق و خو بسیار مهم هستند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "این ویتامین باعث می شود کمتر عصبانی شوید" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "این ویتامین باعث می شود کمتر عصبانی شوید"، کلیک کنید.