این بدن است یا دفتر نقاشی؟!

این بدن است یا دفتر نقاشی؟!

به گزارش خبرگزاری وبگردی؛تقلید در هر عرصه ای می تواند بزرگترین آفت باشد. به خصوص تقلید در کارهای ناپسند که ارتباطی با فرهنگ ما ندارد و مثال بارز آن تتوهای ورزشکاران است که این روزها در بازی های حساس لیگ برتر حسابی توی ذوق می زند. اینکه چرا ما باید کورکورانه از هر کاری که فوتبالیست های خارجی می کنند تقلید کنیم، یک بحث است و اینکه چرا در این تقلید اینقدر بی سلیقه هستیم بحث دیگر!

در گزارش خبرگزاری آمده است: در همه جای دنیا بازیکنان متعلق به هر فرهنگ و جغرافیایی باشند، تتوهای متناسب و معنادار انتخاب و بر روی نقاط مشخصی از بدن استفاده می کنند. مثلاً تتوهای بازیکنان آرژانتین همگی با نقشی از خورشید روی آرنج عجین شده که نماد این کشور و مرکزیت پرچم آلبی سلسته است.

بازیکنان آفریقایی یا آسیای شرقی نیز به همین ترتیب و خیلی کم می بینیم که بازیکنی روی گردن یا سر یا جاهای نامتعارف تتو کند یا اگر هم هست، اصرار در نمایان کردن آن داشته باشد! تا 10 سال پیش معدود بازیکنانی که از اروپا آمده و تتو داشتند، با لطایف الحیل مجبور به پوشاندن آن بودند. همین چند وقت پیش اشکان دژاگه ماجرای تتوهایش را گفت اما ببینید که حالا این تهاجم فرهنگی به کجا رسیده است.

در بازی پرسپولیس و استقلال خوزستان تتوهای زشت بازیکنان خیلی به چشم می آمد. درست مثل دفتر نقاشی بچه های مهد کودک؛ به همان اندازه از هنر و سلیقه و درهم ریختگی! بابا نان داد! امضای دوران کودکی! یک خورشید و مزرعه و کلبه! همه با فاصله و بدون ترتیب و منظره زشتی که مقابل چشمان میلیون ها بیننده رژه می روند.

خب برادر! تتو هم می زنی لااقل با سلیقه و قشنگ بزن یا حداقل معنا داشته باشد اما بازیکنان بزرگ ما انگار فقط می خواهند تتو داشته باشند! دیگر معنا و جای آن مهم نیست…

251 251

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "این بدن است یا دفتر نقاشی؟!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "این بدن است یا دفتر نقاشی؟!"، کلیک کنید.