احرام نخستین زایران حج 1403 پیش از ورود به مکه + ویدیو

پس از اقامت پنج روزه حجاج ایرانی در مدینه، نخستین گروه از زایران حج 1403 مُحرم شدند.

به گزارش خبرنگار اعزامی وبگردی به حج، شامگاه شنبه 29 اردیبهشت ماه نخستین گروه از زایران حج 1403 با همراهی حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سیدعباس حسینی، رییس سازمان حج و زیارت در مسجد میقات شجره، به قصد حضور در خانه خدا احرام بستند.  

 هزار و 750 نفر از زایران خانه خدا در قالب 14 کاروان از استان های مختلفی چون تهران، کرمان، آذربایجان شرقی و قم پس از ذکر «تلبیه» مُحرم شدند.

احرام نخستین زایران حج 1403 پیش از ورود به مکه + ویدیو

حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب در مراسم بدرقه این زایران که راهی مکه شدند، گفت: بهترین کار در مسیری که پیش رو دارید تا به خانه خدا برسید ذکر گفتن و لبیک گفتن است، هربار که لبیک می گوید یکی از اسما خداوند را هم بر زبان بیاورید.

او همچنین به زایران راهی مکه توصیه کرپ: در این مسیر به یاد والدین و گذشتگان خود باشید و به خاطر لطفی که خدا به شما کرده است او را با اخلاص شکر کنید. همچنین اگر کسی به شما ظلم کرده است او را ببخشید که این امر از سنت بزرگان ما است.

عباس حسینی، رییس سازمان زیارت نیز با این یادآوری که نخستین گروه از زایران اعزامی به حج به تعداد 1750 در قالب 14 کاروان از مدینه و با قطار راهی مکه می شوند، گفت: به صورت سامان دهی شده در بین کشورهای اسلامی، ایران نخستین کشوری است قصد داریم تمام زایران را با خطوط ریلی منتقل کنیم.

او اضافه کرد: استفاده از قطار بین مدینه مکه، طول سفر در این مسیر را که بین 8 تا 9 ساعت بود، کوتاه کرده و به دو ساعت می رساند و امیدواریم باعث شود زایران بدون خستگی اعمال خود را انجام دهند.

رییس سازمان حج و زیارت گفت: امیدواریم عملیات انتقال زایران از مدینه به مکه را به درستی اجرایی کنیم و زایران از این فرصت استفاده کنند.

پایان خبر وبگردی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "احرام نخستین زایران حج 1403 پیش از ورود به مکه + ویدیو" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "احرام نخستین زایران حج 1403 پیش از ورود به مکه + ویدیو"، کلیک کنید.