ابلاغ دستورالعمل ملی البسه ویژه بیماران

مسیول دبیرخانه انطباق، عفاف و حجاب معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از ابلاغ دستورالعمل ملی البسه استاندارد و ویژه بیماران در راستای حفظ کرامت، حقوق و امنیت روانی بیماران به همه مراکز، موسسات دولتی و خصوصی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد.

ابلاغ دستورالعمل ملی البسه ویژه بیماران

آفتاب نیوز :

 مجید محمدیان افزود: افرادی که برای اقدامات تشخیصی و یا درمانی به بیمارستان ها، مراکز تصویربرداری، فیزیوتراپی مراجعه کرده اند، به خوبی مشاهده کرده اند که پوشش موجود و فعلی بیماران یا در شان و منزلت آنان نبوده و یا اساسا لباس و پوششی استاندارد برای پوشاندن نقاط مختلف بدن در تعدادی از خدمات بالینی و تصویربرداری (به جز اتاق عمل و لباس بستری در اکثر بخش ها) وجود ندارد، لذا اکثر بیماران به ویژه بانوان سالهاست که از این شرایط نگران و گله مند هستند.

وی خاطرنشان کرد: بنابراین بر اساس قانون انطباق و بند های هفدهم (مصوبه 427) و هجدهم ماده اول (مصوبه 820) شورای عالی انقلاب فرهنگی، اجرای کامل قانون انطباق امور پزشکی با موازین شرع اسلام و ابلاغ دستورالعمل های اجرایی جهت رعایت اخلاق حرفه ای، پزشکی، حقوق بیماران و حفظ امنیت بیماران روانی بیماران و همراهان او، در ابتکار عملی چندین مدل لباس جدید استاندارد بعد از اخذ مشورت های فنی متخصصان امر برای 23 نوع خدمت در 10 رشته تخصصی از جمله لباس اتاق عمل، لباس زیر، شلوار برای انجام کولونوسکوپی، سونوگرافی کانال رحمی، سونوگرافی سینه، ماموگرافی، پیراهن مخصوص شیردهی، مقنعه و تعدادی لباس های دیگر طراحی، تولید و ابلاغ شد.

محمدیان گفت: این دستورالعمل ملی البسه در تاریخ 12 اردیبهشت ماه توسط معاونت های درمان و نیز فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به همه بیمارستان ها، مراکز و موسسات دولتی و خصوصی وزارت بهداشت ابلاغ شد.

وی افزود: باتوجه به وجود خدمات مختلفی که در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و درمانی برای انجام بررسی های تشخیصی و یا اعمال جراحی وجود دارد، بیماران باید از لباس های مخصوصی که با نوع خدمات مربوطه مطابقت دارد، استفاده کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ابلاغ دستورالعمل ملی البسه ویژه بیماران" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ابلاغ دستورالعمل ملی البسه ویژه بیماران"، کلیک کنید.